5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Policjanci ostrzegają: Ostrożnie z informacjami w sieci. Przypadek 16-latka, który włamał się do domu sąsiadów

IławaPolicjanci ostrzegają: Ostrożnie z informacjami w sieci. Przypadek 16-latka, który włamał się...

Młody mieszkaniec gminy Zalewo w wieku 16 lat zdecydował się na niecodzienny krok, który zakończył się zgłoszeniem na policję. O swoim zachowaniu będzie musiał tłumaczyć się w najbliższym czasie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Wszystko zaczęło się od niewinnego wpisu na portalu społecznościowym.

reklama

Jak informuje policja, do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek 16 października 2023 r. W nocy, kilka minut po godzinie 1:00, oficer dyżurny jednostki w Iławie otrzymał zgłoszenie o włamaniu. Jeden z mieszkańców powrócił do swojego domu po wyjeździe z rodziną tylko po to, żeby zastać otwarte okno tarasowe i cudze buty.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że sprawca włamał się do mieszkania, pokonując zabezpieczenia. Następnie przeszukał dom w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Jak ustalili policjanci, sprawca nic nie zabrał, a jedynie pozostawił na miejscu włamania swoje buty. Świadkowie zostali przesłuchani, a ślady zabezpieczone.

reklama

Kiedy funkcjonariusze doprowadzili do zidentyfikowania sprawcy, okazało się, że to 16 – letni sąsiad pokrzywdzonych. Został zatrzymany i przyznał się do zarzutu. Jak wiadomo, młody mężczyzna zauważył na jednym z portali społecznościowych wpis, w którym sąsiedzi informowali o swoim wyjeździe. Zdecydował się to wykorzystać i przeszukał ich dom, w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów i gotówki. Kiedy wrócili właściciele, szybko uciekł, pozostawiając swoje buty w jednym z pokoi.

Ta historia jest przypomnieniem dla nas wszystkich – należy uważać co publikujemy w Internecie. Pamiętajmy, że jesteśmy obserwowani.

źródło: KPP Iława

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia