2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Policja zatrzymuje lekkomyślnych kierowców na miejscach zdarzeń drogowych

IławaPolicja zatrzymuje lekkomyślnych kierowców na miejscach zdarzeń drogowych

Mimo licznych apeli i ostrzeżeń nadal spotykamy na drogach kierowców, którzy zupełnie lekceważą prawo i bezpieczeństwo, decydując się na jazdę bez uprawnień lub pod wpływem alkoholu albo innych substancji wpływających na percepcję i zdolność prowadzenia pojazdu. Niestety zdecydowana większość tych osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji takich decyzji, które często mają tragiczny finał. 

reklama

Policja z Iławy interweniowała w piątek w zdarzeniu, w którym 68-letni kierowca wymusił obowiązek pierwszeństwa i potrącił rowerzystę na przejeździe dla rowerów, powodując boczne uderzenie. Co więcej, okazało się, że rowerzysta, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala, był nietrzeźwy – badania wykazały aż 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia w miejscowości Chełmżyca funkcjonariusze zatrzymali 32-latka podejrzewanego o prowadzenie samochodu marki Hyundai pod wpływem środka odurzającego. Badanie krwi potwierdziło te podejrzenia. Policjanci odnaleźli przy mężczyźnie woreczek strunowy z amfetaminą i marihuaną, a następnie w jego miejscu zamieszkania – kolejne 18 gramów tej ostatniej substancji. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

reklama

Z kolei w Suszu 21-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze i w efekcie stracił panowanie nad swoim pojazdem. Skończyło się to wywróceniem samochodu i przetransportowaniem kierowcy do szpitala.

W Jędrychowie doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia. Kierujący hyundaiem, próbując uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, powodując czołowe zderzenie z kierowcą skody. W wyniku tego pięć osób trafiło do szpitali, w tym kierowca skody, który musiał być przetransportowany helikopterem do szpitala.

reklama

Niestety to nie koniec listy nieodpowiedzialnych zachowań na drodze. W niedzielę, 15 października 2023 roku, po godzinie 16.00 w Biskupiczkach został zatrzymany pirat drogowy za jechanie samochodem marki BMW z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym. Za tak duże przekroczenie prędkości musiał zapłacić mandat w wysokości 1,5 tys. zł, dostał dodatkowo 13 punktów karnych, a prawo jazdy zatrzymano mu na trzy miesiące.

Policja zatrzymuje lekkomyślnych kierowców na miejscach zdarzeń drogowych Na sygnale Iława, Wiadomości, zShowcase

Policja codziennie apeluje do wszystkich użytkowników drogi – nie ryzykujcie! Prawo obowiązuje każdego z nas, a jazda na „podwójnym gazie”, bez uprawnień lub zbyt szybka – to nieodpowiedzialność, która może kosztować zdrowie, a często i życie.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia