-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zamiast grzybów znalazł pocisk przeciwpancerny: niecodzienne znalezisko grzybiarza w Faltyjankach

OstródaZamiast grzybów znalazł pocisk przeciwpancerny: niecodzienne znalezisko grzybiarza w Faltyjankach

Podczas grzybobrania w niedzielne popołudnie (15.10.2023 r.) w miejscowości Faltyjanki, w gminie Miłomłyn, jeden z mieszkańców natknął się na niecodzienne znalezisko. Zamiast grzybów, wśród liści i mchu, odnalazł pocisk przeciwpancerny.

reklama

To nie był pierwszy przypadek, kiedy mieszkańcy Ostródy i okolic podczas zwykłych prac ziemnych lub podczas pobytu w lesie natknęli się na niebezpieczne przedmioty z czasów II Wojny Światowej. Tym razem jeden z grzybiarzy, około godziny 11:00, znalazł wojskowy pocisk. Na miejsce niezwłocznie wezwano policję.

Po zabezpieczeniu terenu funkcjonariusz rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że znaleziony przedmiot to pocisk przeciwpancerny o średnicy 122 mm. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczali znalezisko. Następnego dnia rano saperzy zabrali znalezisko i przewieźli go w bezpieczne, aby go zneutralizować.

reklama

Policja przypomina: znaleziska przypominającego niewybuch nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, przenosić czy próbować rozbrajać! Należy także jak najszybciej zgłosić to odpowiednim służbom. W tym celu dobrze jest zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych, a jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy oznaczyć miejsce w taki sposób, by służby mogły je odnaleźć.

Szybka i prawidłowa reakcja mężczyzny pozwoliła na natychmiastową i skuteczną neutralizację niebezpieczeństwa przez policjantów i saperów.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia