20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Zawody szachowe – IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie

OstródaZawody szachowe – IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w...

W czwartek, 12 października 2023 roku, w małdyckim Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Powiatowego w Ostródzie. Organizatorzy, czyli Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie oraz Policyjny Klub Sportowy „Mazury”, zadbali, aby wydarzenie przebiegało w jak najbardziej sprzyjającej rywalizacji atmosferze.

reklama

Kierownik sekcji szachowej Policyjnego Klubu Sportowego „Mazury” asp. sztab. Marcin Bąk z policji w Małdytach oraz sędzia główny zawodów Pan Mirosław Orłowski powitali zgromadzonych na zawodach. Przed startem turnieju zadbali oni o zapoznanie zawodników z regulaminem.

W celu wyłonienia mistrza szachów rozegrano 5 rund systemem szwajcarskim tempem 10 minut dla każdego. Zawodnicy reprezentujący różne piony ostródzkiej komendy, w liczbie 10, stanęli do walki na szachownicy. Szachy, będące strategiczną grą rozwijającą kreatywność, cieszą się wśród policjantów ostródzkiej jednostki dużym uznaniem i zainteresowaniem.

reklama

W czwartej edycji tego turnieju triumfował asp. sztab. Krzysztof Rogowski z KPP w Ostródzie. Na drugim stopniu podium stanął asp. sztab. Marek Olszewski, kierownik Rewiru Dzielnicowych, również z KPP w Ostródzie. Wyróżnienie za zajęcie trzeciego miejsca przypadło asp. sztab. Michałowi Malikowskiemu z Posterunku Policji w Stębarku.

Po emocjonującej rywalizacji przyszedł czas na wręczenie nagród. Wszystkim zawodnikom osobiście pogratulował i wręczył nagrody mł. inspektor Marek Kaszuba – Komendant Komisariatu Policji w Morągu.

IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Powiatowego w Ostródzie zapisał się w historii policyjnego sportu. Była to doskonała okazja do rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności oraz do integracji środowiska policyjnego.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia