27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Poszukiwany 32-latek zatrzymany za jazdę rowerem po chodniku. Miał przy sobie narkotyki

IławaPoszukiwany 32-latek zatrzymany za jazdę rowerem po chodniku. Miał przy sobie narkotyki

Jechał nieprzepisowo rowerem, był poszukiwany przez prawo i miał przy sobie narkotyki – to lista przewinień 32-letniego mieszkańca Iławy. Mężczyzna, jadąc na rowerze po chodniku, zwrócił na siebie uwagę patrolu ruchu drogowego. Ale to, co miał w kieszeni, zaskoczyło policjantów.

reklama

Iławianin jeździł beztrosko po chodniku, nie zwracając uwagi na przeznaczone dla niego ścieżki rowerowe. To zachowanie zwróciło uwagę patrolujących okolicę policjantów, którzy natychmiast wylegitymowali mężczyznę.

Kiedy sprawdzili jego dane w policyjnych systemach, okazało się, że mają do czynienia z prawdziwym przestępcą. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz nękanie.

reklama

Ale to nie koniec. Zatrzymany miał w kieszeni także biały proszek. Badanie potwierdziło, że była to amfetamina. Została pobrana od niego także krew, aby sprawdzić, czy podczas jazdy na rowerze nie znajdował się pod wpływem narkotyków.

Zgodnie z zapisami prawa po chodniku można się poruszać rowerem, gdy ma się pod opieką dziecko w wieku do 10 lat, które jedzie na rowerze albo wówczas, gdy szerokość chodnika wynosi co najmniej 2 metry i nie ma wydzielonej drogi dla rowerów. W innych przypadkach jest to niedozwolone.

Jazda rowerem po chodniku ma swoje obostrzenia. Rowerzysta musi jechać powoli, zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić miejsca pieszym.

reklama

O tych zasadach 32-latek zapomniał. Teraz będzie odpowiadał również za inne, poważniejsze występki.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane