27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Senator Lidia Staroń pomogła w zdobyciu fortepianu dla szkoły muzycznej

SzczytnoSenator Lidia Staroń pomogła w zdobyciu fortepianu dla szkoły muzycznej

Dzięki wsparciu senator Lidii Staroń, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Szczytnie wreszcie otrzyma fortepian koncertowy najwyższej jakości. Senator Staroń pomagała dyrekcji w zdobyciu funduszy na ten cel. Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano grant w wysokości 480 tys. zł, a dodatkowe 180 tys. zł ma pochodzić od Centrum Edukacji Artystycznej. To wspaniały prezent na 60-lecie istnienia szkoły, obchodzone w 2023 roku.

reklama

Szkoła Muzyczna w Szczytnie ma misję kształcenia na najwyższym poziomie. Choć ma świetną salę koncertową z miejscem dla 220 osób, bez fortepianu nie mogła w pełni realizować swojego zadania. Nowy instrument pozwoli nie tylko na osiągnięcie celów szkoły, ale również na zacieśnienie więzi z lokalną społecznością poprzez organizację koncertów, na które zawsze jest pełna frekwencja.

Szczytno, położone w sercu turystycznego regionu, stanowi doskonałą bazę dla warsztatów i kursów dla nauczycieli i uczniów. Fortepian umożliwi to.

reklama

Anna Dramowicz, dyrektor szkoły, dziękuje senator Lidii Staroń za jej bezcenne wsparcie. Podkreśla, że pomimo iż Szczytno nie jest dużym miastem, zapotrzebowanie na kulturę na wysokim poziomie jest takie samo jak w większych aglomeracjach. Szkoła jest lokalnym centrum kultury, oferującym nie tylko muzykę rozrywkową, ale przede wszystkim muzykę na najwyższym poziomie. Dzięki nowemu fortepianowi, jakość nauczania i organizowanych koncertów znacząco się podniesie, co jest wielkim atutem dla lokalnej społeczności. To nowa era dla życia muzycznego w regionie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia