22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Iławscy policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców

IławaIławscy policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców

Kierujmy się rozsądkiem – to hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Kierowcy powinni być odpowiedzialni, bezwzględnie trzeźwi i posiadający do tego uprawnienia. Jednak nie wszyscy stosują się do podstawowych zasad, a to skutkuje poważnymi i groźnymi zdarzeniami drogowymi.

reklama

Codzienne policyjne kontrole mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze podczas swojej pracy eliminują negatywne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Przypominają kierowcom o stosowaniu się do ograniczeń prędkości oraz sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

W piątek (6.10.2023 r.) kilka minut po godzinie 8:00 funkcjonariusze otrzymali informację o nietrzeźwym rowerzyście, który jadąc jedną z dróg w gminie Susz, przewrócił się. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej: badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie 44–latek został ukaranym mandatem wysokości 2,5 tys. zł.

reklama

Kolejnym zatrzymanym okazał się również rowerzysta, który kierował wieczorem jednośladem, nie mając włączonego obowiązkowego oświetlenia. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie – 37-latek jeździł rowerem drogami gminy Iława, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia został również ukarany mandatami.

Po godzinie 21:00 dzięki zgłoszeniu świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Zgłaszający na bieżąco informował oficera dyżurnego, gdzie znajduje się obserwowany pojazd. Dzięki przytomnej postawie mężczyzny funkcjonariusze zatrzymali 46–latka. W tym przypadku również przypuszczenia świadka okazały się słuszne – badanie alkomatem wskazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, a samo auto było bez aktualnego badania technicznego.

W sobotę (7.10.2023 r.) kilka minut po 7:00 na trasie Iława-Laseczno kierujący mitsubishi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego doprowadził do bocznego zderzenia z volvo poruszającym w przeciwnym kierunku ruchu. Siła zderzenia spowodowała, że auto znalazło się na lewym pasie drogi i zderzyło się czołowo z nadjeżdżającymi pojazdami z przeciwnego kierunku: volkswagenem i renaultem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a 34–latek za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.

reklama

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany po policyjnym pościgu w Suszu. Funkcjonariusze kilka minut po godzinie 21:00 podczas patrolu zauważyli, że jedną z dróg jedzie motocyklista, który ma zasłoniętą tablicę rejestracyjną pojazdu. Policjanci natychmiast dali znak do zatrzymania się, jednak kierujący zignorował go i przyspieszył. Funkcjonariusze podjęli pościg za motocyklistą, dając cały czas sygnały świetlne i dźwiękowe. Kiedy zrównali się z pojazdem kierujący gwałtownie skręcił w lewo i uderzył w radiowóz, po czym pojechał dalej. Jednak po kilku minutach, gdy radiowóz ponowne zbliżył się do motocykla, kierujący najechał na krawężnik i co spowodowało wywrócenie pojazdu. W trakcie czynności okazało się, że motocyklem kierował 15–latek, który nie miał uprawnień wymaganych do kierowania tym pojazdem, a jednoślad miał celowo zasłoniętą tablicę rejestracyjną i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Młodemu mieszkańcowi gminy Kisielice na szczęście nic poważnego się nie stało (jego stan został sprawdzony przez wezwaną na miejsce załogę karetki pogotowia), a za swoje bezmyślne zachowanie w najbliższym czasie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W niedzielę (8.10.2023 r.) kilka minut po północy policjanci zostali poinformowani o nietrzeźwym kierującym przez przypadkowego świadka. Zgłaszający przekazał, że kierujący zielonym peugeotem, który jechał w kierunku Iławy, może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i w trakcie czynności służbowych zatrzymali podejrzanego kierowcę. Okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili jego dane w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 70–latkowi prawie 9 lat temu odebrano prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kolejny lekkomyślny kierowca „zapomniał” o ograniczeniach prędkości w terenie zabudowanym i w miejscowości Rodzone jechał 104 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, a konto 38–latka powiększyło się o 13 pkt karnych.

Iławscy policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców Na sygnale Iława
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane