10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy: 30-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu

OstródaKolejni nieodpowiedzialni kierowcy: 30-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu

Na drogach powiatu nie brakuje lekkomyślnych kierowców, którzy mimo apeli wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie ostródzka drogówka zatrzymała nietrzeźwego 30-latka. Młody mężczyzna teraz na własnej skórze przekona się o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu –  będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

reklama

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 9 października 2023 roku, w Morągu na ulicy Skłodowskiej. Patrol ruchu drogowego z ostródzkiej komendy przeprowadził kontrolę 30-latka, który nietrzeźwy kierował samochodem marki Iveco. Badania wykazały obecność ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Incydent skończył się zatrzymaniem mężczyźnie prawa jazdy i przekazaniem pojazdu osobie przez niego wskazanej. Policjanci zebrali również całą potrzebną dokumentację procesową, która teraz posłuży w sądzie przeciwko 30-latkowi.

reklama

Warto przypomnieć, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności lub więzieniem do lat 2.

Kierowca pod wpływem alkoholu to również zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Alkohol nie tylko opóźnia reakcję, ale również zaburza płynność i dokładność ruchów podczas jazdy. Pijany kierowca często przecenia swoje umiejętności, co prowadzi do nieprawidłowej oceny sytuacji i podejmowania złych decyzji. To zaś może skończyć się tragicznym w skutkach wypadkiem.

Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach są nadal wielkim problemem. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo, które niesie za sobą poważne konsekwencje – nie tylko prawne, ale przede wszystkim życiowe.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia