22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Lekkomyślni kierowcy na drogach powiatu iławskiego – relacja z interwencji policji

IławaLekkomyślni kierowcy na drogach powiatu iławskiego – relacja z interwencji policji

Iławscy policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach powinno być priorytetem dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Niestety wielu kierowców nadal ignoruje podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze: prowadzą po alkoholu, przekraczają dozwoloną prędkość czy kierują pojazdem bez niezbędnych uprawnień. Takie postawy często prowadzą do poważnych, a nawet śmiertelnych wypadków.

reklama

Codzienne policyjne kontrole skupiają się na eliminowaniu negatywnych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego. W ciągu ostatnich dni iławscy funkcjonariusze zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch rowerzystów.

Pierwszy, 44-letni mężczyzna, został zatrzymany w piątek, 6 października 2023 r., kilka minut po godzinie 8.00, po tym jak się przewrócił na rowerze. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Drugi rowerzysta, 37-latek, kierował jednośladem po zmroku bez włączonego oświetlenia, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami.

reklama

Tego samego dnia wieczorem, po informacji od świadka, policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Volkswagen. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policyjna kontrola danych w systemie wykazała, że nie miał on uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto samochód był bez aktualnego badania technicznego.

W sobotę, 7 października 2023 r., kilka minut po godzinie 7.00 doszło do kolizji na trasie Iława-Laseczno. Kierowca mitsubishi, 34-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków jazdy i doprowadził do bocznego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka volvo, a następnie do czołowego zderzenia z dwoma innymi pojazdami – volkswagenem i renault.

Tego samego dnia w Suszu po policyjnym pościgu zatrzymano 15-letniego kierowcę motocykla. Nieletni motocyklista, nie mając odpowiednich uprawnień, kierował pojazdem z zasłoniętą tablicą rejestracyjną.

reklama

W niedzielę, 8 października 2023 r., zatrzymano pijanego kierowcę peugeota. Mężczyzna, 29-latek, miał w organizmie, aż 3,3 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Mieszkaniec gminy Iława, 70-letni mężczyzna, został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że od 9 lat nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Kolejny kierowca, 38-letni mężczyzna, przekroczył prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym, jadąc 104 km/h. Za to przewinienie stracił prawo jazdy na 3 miesiące i będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1,5 tys. zł.

Wszystkie te przypadki pokazują, jak bardzo ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i jak poważne mogą być konsekwencje ich łamania.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane