25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Psy zaatakowały rowerzystkę – właścicielka czworonogów ukarana mandatem

IławaPsy zaatakowały rowerzystkę – właścicielka czworonogów ukarana mandatem

Z jednej z posesji w gminie Susz uciekły psy, które zaatakowały rowerzystkę. Właścicielka czworonogów, 44-letnia kobieta, została ukarana mandatem. Atak zwierząt był wynikiem braku odpowiednich środków ostrożności ze strony właścicielki.

reklama

Kto nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia dla swoich zwierząt, może być ukarany karą ograniczenia wolności, grzywny do 1 tys. zł lub karą nagany. Tak właśnie stało się w przypadku 44-latki, której psy stworzyły poważne zagrożenie dla rowerzystki.

Zgłoszenie o incydencie dotarło do oficera dyżurnego iławskiej policji. Informację przekazała rowerzystka, która była zmuszona uciekać od psów. Zwierzęta goniły kobietę na jednej z dróg w gminie Susz. Psy wybiegły z posesji, na której mieszka ich właścicielka.

reklama

Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie dostrzegli biegające po ulicy psy. Właścicielka zwierząt przyznała, że zdarza się im opuszczać teren posesji. Na miejscu, w obecności policji, zobowiązała się do zabezpieczenia psów, aby nie były w stanie wydostać się poza ogrodzenie.

Pomimo złożonego oświadczenia o braku odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, kobieta została ukarana mandatem. Incydent ten przypomina o obowiązku zapewnienia odpowiednich warunków dla swoich pupili, tak aby nie stwarzały zagrożenia dla innych.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane