27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Weekend na drogach Olsztyna: wypadek motocyklistów, powalone drzewo i pijani kierowcy bez uprawnień

OlsztynWeekend na drogach Olsztyna: wypadek motocyklistów, powalone drzewo i pijani kierowcy bez...

Podczas minionego weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zanotowano jedno poważne zdarzenie drogowe oraz 27 kolizji. Co niepokojące, policjanci zatrzymali sporo kierowców, którzy wsiadali za kierownicę nietrzeźwi lub bez wymaganych uprawnień.

reklama

W piątek, 6 października 2023 roku, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 16, w rejonie skrzyżowania z miejscowością Kaplityny. Z raportów policyjnych wynika, że 44-letni motocyklista, poruszający się jednośladem marki Kawasaki, wykonując manewr wyprzedzania, nie zachował odpowiedniej ostrożności. W rezultacie uderzył w drugiego motocyklistę, 34-latka, który z poważnymi obrażeniami  został przetransportowany do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi w chwili zdarzenia, co potwierdziło badanie policyjnym alkomatem. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Następnego dnia, 7 października 2023 roku, oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu drogowym. Na ulicy Nad Łyną w Bartągu powalone przez wiatr drzewo przewróciło się na jadący samochód marki Volkswagen. Kierujący nim 58-latek na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Ruch na drodze był utrudniony do momentu usunięcia przez strażaków powalonego drzewa.

reklama
Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego, pojazdu służb.

Jeszcze tego samego dnia patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena na jednej z olsztyńskich ulic. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie danych kierowcy w policyjnych systemach informatycznych wykazało, iż mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia 30-dniowej kary aresztu za wykroczenie drogowe. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W miejscowości Stawiguda Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego volkswagena. Policjanci od razu wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia – 26-letni mężczyzna miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Kontrola danych kierowcy w systemach policji wykazała, że mężczyzna nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą auta – nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grożą mu surowe kary: do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane