27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Spowodował wypadek drogowy w Olsztynie. Policja apeluje o ostrożność

OlsztynSpowodował wypadek drogowy w Olsztynie. Policja apeluje o ostrożność

Jesień to czas, gdy dni stają się znacznie krótsze, a wilgotne powietrze oraz częste opady deszczu przyczyniają się do śliskich nawierzchni. To wszystko sprawia, że każdy, kto wsiada za kierownicę auta, powinien być bardzo ostrożny. Jak ważne jest zachowanie rozwagi na drodze, przekonał się 34-latek, który doprowadził do zdarzenia drogowego na jednej z ulic w Olsztynie. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w ostatni czwartek, 5 października 2023 roku, tuż przed godziną 22:00, na ul. Tuwima. Na miejscu funkcjonariusze policji zastali 34-latka, który siedział za kierownicą osobowego subaru.

Wstępne ustalenia wskazały, że mężczyzna, poruszając się ul. Tuwima od ul. Sikorskiego, nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, który kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi, najechał na sygnalizator i w końcu wpadł na bariery ochronne.

reklama

Oprócz kierowcy w samochodzie nie było nikogo innego. Policyjny alkomat wykazał, że sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Za spowodowanie wypadku kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł. Obecnie trwają dalsze wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia. Policjanci przypominają, że choć jesienne warunki pogodowe mogą sprawiać trudności, odpowiedzialność za bezpieczną jazdę spoczywa na kierowcach.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane