27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Mieszkaniec Iławy znęcał się nad żoną – mężczyzna został aresztowany

IławaMieszkaniec Iławy znęcał się nad żoną – mężczyzna został aresztowany

Sąd Rejonowy w Iławie, na wniosek prokuratora i policji, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 53-latka, który od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoje czyny będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

reklama

Policja otrzymała zawiadomienie o awanturze domowej od dyżurnego w Iławie. Natychmiast wysłano tam funkcjonariuszy. Okazało się, że osobą zgłaszającą przemoc była skrzywdzona żona 53-latka. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę, podczas której obrzucał swoją żonę wyzwiskami i ją poniżał. Kobieta, obawiając się o swoje życie i zdrowie, wezwała na pomoc policję. Agresywnego męża aresztowano i osadzono w policyjnym areszcie.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojej żony i był już objęty dozorem policyjnym. W rodzinie wdrożono procedurę Niebieskiej Karty i przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. Po zgromadzeniu dowodów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy przemocy domowej najbardziej dotkliwej kary – tymczasowego aresztu. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

reklama

Warto przypomnieć, że Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia