27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Bezpieczeństwo kobiet w Polsce? Iwona Arent i koleżanki z PiS przedstawiają plany

OlsztynBezpieczeństwo kobiet w Polsce? Iwona Arent i koleżanki z PiS przedstawiają plany

4 października 2023 r. parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości – Małgorzata Wassermann, Mirosława Stachowiak-Różecka i Iwona Arent – wystąpiły na wspólnej konferencji prasowej dotyczącej bezpieczeństwa kobiet.

reklama
Iwona Arent ze wsparciem kobiet

Programy na rzecz kobiet

Poseł Małgorzata Wassermann przedstawiła różne inicjatywy rządu skierowane na wsparcie kobiet. W ramach projektu “Maluch+”, wprowadzono świadczenia dla matek z czterema i więcej dziećmi, które wcześniej nie nabyły uprawnień emerytalnych. Również podniesiono kwotę świadczenia 800+ i dodano wsparcie na wyprawkę szkolną oraz dodatkowe 100 złotych na dziecko przez pierwsze dwa lata życia. “Jesteśmy partią, która robi dla kobiet bardzo dużo”, zaznaczyła.

reklama

Wsparcie rodzin

Iwona Arent podkreśliła, że pomoc kobietom to również wsparcie dla rodzin. Na barkach kobiet często spoczywa odpowiedzialność za wychowanie dzieci i zabezpieczenie ich miejsca w przedszkolu czy żłobku. Arent zwróciła uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość przywróciło wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, co jest szczególnie ważne na Warmii i Mazurach, gdzie wiele kobiet pracowało w gospodarstwach rolnych.

Kobiety w strukturach partii

W konferencji podkreślono, że w strukturach partii Prawo i Sprawiedliwość kobiety zajmują ważne i odpowiedzialne stanowiska. Przywoływane były przykłady Elżbiety Witek, marszałka Sejmu, i Beaty Szydło, byłej premier. “My rozumiemy i szanujemy polskie kobiety, bo same jesteśmy kobietami”, dodała Iwona Arent.

Ostrzeżenia i apel do wyborców

Mirosława Stachowiak-Różecka nawiązała do problemów z lat przed 2015, które dotykały zwłaszcza małe miejscowości. Zwróciła się z apelem do kobiet, by zauważyły zmiany i oddały sprawiedliwy głos w nadchodzących wyborach. “Ich dzieci nie muszą wyjeżdżać do dużych miast, by się rozwijać i zakładać rodziny. Można to robić w każdym miejscu w Polsce, bo traktujemy te miasta i wsie sprawiedliwo”, zaznaczyła.

reklama

Kampania wyborcza na Warmii i Mazurach

Konferencja odbyła się w ramach kampanii wyborczej na Warmii i Mazurach. Obie posłanki, Małgorzata Wassermann i Mirosława Stachowiak-Różecka, oficjalnie poparły kandydaturę Iwony Arent, startującej z 3 miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości.

Sfinansowane przez KW Prawo i Sprawiedliwość
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
6 października 2023 19:51

Niech zajmie się wychowaniem synka, chyba że bicie kobiet jest prawe i sprawiedliwe

NO
7 października 2023 10:49

Arentowa niech zadba o bezpieczeństwo kobiet wokół synalka “damskiego boksera”.
Matka nie ma kręgosłupa moralnego to i synalek również.

Polecane