fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z 4 promilami alkoholu w organizmie

IławaObywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z 4 promilami alkoholu w organizmie

Dzięki szybkiej reakcji świadka doszło do zatrzymania 35-letni mężczyzny, który pod wpływem alkoholu prowadził auto. Pijany kierowca miał 4 promile alkoholu w organizmie. Dzięki czujności przypadkowej osoby udało się uniknąć tragedii na drodze.

reklama

Na ulicach jednego z miast powiatu iławskiego świadek zauważył dziwny styl jazdy kierowcy toyoty. Mężczyzna niewłaściwe poruszał się samochodem, wygaszał silnik podczas hamowania, jechał środkiem drogi lub w formie zygzaka między dwoma pasami ruchu.

Gdy tylko pojawiła się okazja, świadek podbiegł do samochodu, który zatrzymał się na osiedlowej ulicy. Wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Następnie zgłosił całe zdarzenie policji.

reklama

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy przystąpili do badania trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 35-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Kierowca w najbliższym czasie usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu.

Pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej znaleziony podczas grzybobrania w gminie Morąg

Policja apeluje, by stanowczo reagować, gdy widzimy nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Zgłaszajmy także każde nietypowe zachowania innych kierowców na drodze – zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że siedzący za kierownicą może być pod wpływem alkoholu.

reklama

Dzięki obywatelskiej postawie i szybkiej reakcji postronnych osób udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę. Przypadkowy świadek zapobiegł potencjalnej tragedii, ale też swoją postawą potwierdził, że nie ma społecznej zgody na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Bezpieczne grzybobranie: policjanci przypominają zasady i apelują o rozwagę

Pod wpływem alkoholu za kierownicą – nietrzeźwy kierowca z Olsztyna stracił prawo jazdy