23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Próbował naciągnąć firmę ubezpieczeniową – 36-latek stanie przed sądem

OlsztynPróbował naciągnąć firmę ubezpieczeniową – 36-latek stanie przed sądem

Policjanci wraz z prokuraturą badali okoliczności zdarzenia drogowego oraz próby oszustwa na firmie ubezpieczeniowej. Efektem śledztwa było złożenie w olsztyńskim sądzie aktu oskarżenia w stosunku do 36-letnatego mieszkańca powiatu szczycieńskiego.

reklama

Pod koniec czerwca 2022 roku mężczyzna, prowadząc osobową skodę na skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i Śliwy w Olsztynie, zderzył się z kobietą, która jechała na hulajnodze. W wyniku zdarzenia kobieta została hospitalizowana z obrażeniami ciała. Mężczyzna w celu zgłoszenia szkody pojazdu skontaktował się z ubezpieczycielem. Wówczas próbował wprowadzić firmę w błąd, wskazując na uszkodzenia pojazdu, które nie były wynikiem kolizji. Szacunkowa strata dla ubezpieczyciela mogła wynieść ponad 9 tysięcy złotych.

Plan 36-latka nie powiódł się: firma ubezpieczeniowa po przeanalizowaniu zgłoszenia i załączonych materiałów, odmówiła wypłaty odszkodowania. Wyłudzenie usiłowania oszustwa wyszło na jaw, gdy pokrzywdzona kobieta zgłosiła możliwość popełnienia przestępstwa ubezpieczeniowego.

reklama

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego i usiłowania oszustwa. Teraz będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. W myśl Kodeksu karnego za przestępstwo usiłowania oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane