16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Tragiczny wypadek z jedną ofiarą śmiertelną. Poważne utrudnienia na DK 51

Lidzbark WarmińskiTragiczny wypadek z jedną ofiarą śmiertelną. Poważne utrudnienia na DK 51

Dzisiaj (03.10.2023) po godzinie 15.30 na drodze krajowej nr 51 pomiędzy Lidzbarkiem Warmińskim a Bartoszycami doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Rogóż. W wyniku zderzenia trzech pojazdów: dwóch samochodów osobowych marki Ford i Audi oraz autobusu marki Autosan, jedna osoba poniosła śmierć, a trzy zostały ranne.

reklama

Policja w Lidzbarku Warmińskim podała, że w zdarzeniu uczestniczyło sześć osób. Osobą, która zginęła na miejscu jest kobieta w starszym wieku. Pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitala.

„Droga jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje auta osobowe w kierunku miejscowości Knipy. Kierowcy ciężarówek powinni kierować się na Biskupiec lub Górowo Iławeckie” – powiedziała sierżant sztabowy Beata Szydłowska z policji w Lidzbarku Warmińskim.

reklama
Tragiczny wypadek z jedną ofiarą śmiertelną. Poważne utrudnienia na DK 51 wypadek Lidzbark Warmiński, Wiadomości, zShowcase

Na miejscu pracują policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, którzy mają za zadanie ustalić dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Jak informuje policja, wszelkie działania potrwają jeszcze kilka godzin, a droga będzie zablokowana do odwołania.

Kierowcy, zarówno ci podróżujący osobowymi, jak i ciężarowymi pojazdami, są zobowiązani do stosowania się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem. Apeluje się również o zachowanie ostrożności i cierpliwości.

W najbliższych dniach spodziewane są wyniki badań, które pomogą ustalić dokładne przyczyny tragedii. To już kolejny poważny wypadek na drodze krajowej nr 51 w ostatnim czasie, co skłania do refleksji nad stanem bezpieczeństwa na polskich drogach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia