20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Ruszył proces w sprawie zabójstwa pod Gietrzwałdem. Na ławie oskarżonych Piotr F. i Krzysztof K.

OlsztynRuszył proces w sprawie zabójstwa pod Gietrzwałdem. Na ławie oskarżonych Piotr F....

3 października ruszył proces Piotra F. i Krzysztofa K., oskarżonych o zabójstwo z użyciem noży brata jednego z nich. Postępowanie toczy się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

reklama

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi F. i Krzysztofowi K. do Sądu Okręgowego w Olsztynie pod koniec czerwca skierowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa. Piotr F. odpowie także za groźby karalne.

Tragiczna noc w Gietrzwałdzie

Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z 17 na 18 października 2022 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Gietrzwałd.

reklama

Z ustaleń prokuratury wynika, że Piotr F. i poszkodowany byli braćmi. Chociaż byli w konflikcie, wspólnie mieszkali w rodzinnym domu. Obaj nadużywali alkoholu. Piotr F. pod wpływem alkoholu bywał agresywny, prowokował inne osoby do bicia.

Latem 2022 roku Piotr F. poznał Krzysztofa K. – przyprowadził go do domu i od tego czasu ten mieszkał z braćmi.

17 października 2022 roku obaj oskarżeni przebywali w domu i pili alkohol. Gdy do domu przyszedł poszkodowany, między braćmi wybuchła sprzeczka. Pokrzywdzonemu nie podobało się, że mieszka z nimi Krzysztof K., zaczął go wypraszać, co rozsierdziło Piotra F. i Krzysztofa K. Zaczęli się szarpać. Oskarżeni zdali ofierze wiele ciosów nożami, w tym w klatkę piersiową, co doprowadziło do poważnych obrażeń wewnętrznych i w rezultacie do śmierci poszkodowanego.

reklama

Ruszył proces zabójców

Obaj oskarżeni usłyszeli zarzut zabójstwa. Piotr F. ponadto odpowie za kierowanie gróźb karalnych do innej osoby, co miało mieć miejsce 21 marca 2022 roku w Gietrzwałdzie.

3 października przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces w tej sprawie.

Na rozprawie został przesłuchany Piotr F. – złożył wyjaśnienia i częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Powiedział, że mógł zadać bratu ciosy nożem, ale był wtedy pijany, więc nie pamięta szczegółów.

Krzysztof K. nie przyznał się do winy. Wyjaśnił, że był obecny podczas szarpaniny braci, ale nie miał świadomości, że pokrzywdzony został ugodzony nożem.

Sąd rozpoczął postępowanie dowodowe

Podczas wtorkowej rozprawy sąd wysłuchał wyjaśnień oskarżonych i przeczytał ich zeznania, które złożyli w postępowaniu przygotowawczym. Rozpoczął postępowanie dowodowe i przesłuchał świadków, w tym pokrzywdzoną, której Piotr F. miał grozić pozbawieniem życia.

Jak poinformował w komunikacie Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, kolejne rozprawy wyznaczono na 11 i 12 października 2023 roku na godzinę 9:30. Wtedy sąd przesłucha kolejnych świadków w tej sprawie.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grzeszek
5 października 2023 03:21

AFERA na melinie

Polecane
Ogłoszenia