fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Freeriderssi zakończyli sezon z wyjątkowymi dziećmi

Jak to jest poczuć wiatr we włosach, móc wcisnąć pedał gazu i popatrzeć na świat zza kierownicy wielkiego motoru? W czwartek (1.10) po raz trzeci przekonały się o tym dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjnych dzięki wizycie motocyklistów z olsztyńskiego klubu Freeriderss.

[Best_Wordpress_Gallery id=”60″ gal_title=”Freeriderss klub moto”]
Klub motorowy Freeriderss działa w Olsztynie od niespełna dwóch lat, zrzesza 50 motocyklistów i drugie tyle sympatyków. Równo od roku współpracuje z ZPE i Stowarzyszeniem Wyjątkowe Serce, które współprowadzi placówkę. – Zawsze chętnie przyjeżdżamy do dzieciaków z ZPE – mówi Sebastian „Basteq” Kuszel, współtwórca klubu. – Dlaczego? Bo chcemy podzielić się z nimi radością jakiej sami doświadczamy, jeżdżąc na motorach. Widzimy, że maluchy są szczęśliwe, uśmiechają się. I to jest właśnie dla nas największa rekompensata!

Poprzedni sezon też zakończyliśmy w tej szkole, co przyniosło nam szczęście w kolejnym. Dlatego teraz też postanowiliśmy podsumować sezon 2015 roku z Wyjątkowym Sercem  – dodaje z uśmiechem Tomek „Basq”, jeden z motocyklistów.

Na spotkanie z motocyklistami przyszli wychowankowie przedszkola i uczniowie szkoły podstawowej ZPE. Każdy chciał koniecznie przynajmniej usiąść na motorze, wcisnąć pedał gazu, założyć rękawice, przymierzyć kask. Starsi szczęśliwcy dostąpili zaszczytu przejażdżki trasą dookoła szkoły. Wszyscy byli jednak tak samo zachwyceni. – Co najbardziej mi się podobało? Że motory są tak duże –  opowiadała z przejęciem Asia z przedszkola integracyjnego. – Pierwszy raz siedziałam na motorze i wcale się nie bałam! – dodała Iza, jej koleżanka z grupy. – Ale pojechać to bym się bała… 

W podzięce za mnóstwo radości Freeriderssi dostali od przedszkolaków samodzielnie wykonany przez nich obraz, z motocyklami w roli głównej. Odwdzięczyli się statuetką w kształcie motocyklowego kasku, ozdobioną serduszkiem – symbolem Wyjątkowego Serca i napisem „Każde dziecko potrafi, każde dziecko wie, każde dziecko kocha i jest kochane”, co jest mottem stowarzyszenia. W imieniu władz szkoły odebrała ją Małgorzata Michałowska, wicedyrektor ZPE.

Bliskie spotkanie z motocyklistami tak podobało się uczniom ZPE, że nie chcieli z niego wracać. Freeriderssi zapewnili na pożegnanie, że wiosną ponownie odwiedzą szkołę na rozpoczęcie kolejnego sezonu motocyklowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...