-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

19-letnia Oliwia zginęła na rolkach. Prokuratura prowadzi śledztwo

Bartoszyce19-letnia Oliwia zginęła na rolkach. Prokuratura prowadzi śledztwo

W poniedziałek, 25 września 2023 roku, po godzinie 19:00 Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na drodze powiatowej 1390N w miejscowości Skitno. Niestety, w wyniku zdarzenia zginęła 19-letnia kobieta, która została potrącona przez 24-letniego kierującego audi.

reklama

Zgłoszenie o zdarzeniu złożył sam kierowca audi. Mimo prowadzonej reanimacji na miejscu wypadku, młoda kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala w Bartoszycach. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora i zabezpieczyli samochód na parkingu strzeżonym. Wstępne ustalenia wskazują, że 24-latek był trzeźwy. Pobrano od niego również krew do badań laboratoryjnych.

Ważne szczegóły i apel do świadków

Wypadek miał miejsce na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, który ma prawie dwa tysiące kilometrów długości i przebiega przez pięć wschodnich województw Polski. Jak opowiadał spotkany rowerzysta, nie jest to zwykła ścieżka rowerowa, ale czasem równoległa do szosy trasa. To właśnie w tym miejscu 19-latka zdecydowała się założyć rolki i kontynuować jazdę po jezdni.

reklama

Dziewczyna, która niedawno zdała maturę i planowała rozpocząć studia, była znana w okolicy z jazdy na rolkach. Niestety, nie miała na sobie odblaskowej kamizelki ani kasku ochronnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że audi uderzyło ją od przodu, gdy oba pojazdy poruszały się po tej samej stronie jezdni.

Policja apeluje do osób, które tego dnia przebywały na trasie między Skitno a Liskami i mogą mieć istotne informacje o zdarzeniu, o kontakt pod numerem telefonu 47 732 12 00 lub 47 732 12 65.

reklama

Dalsze działania i śledztwo

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratora. Policja oraz prokuratura pracują nad ustaleniem dokładnych przyczyn tragedii. Aspirant Marta Kabelis z bartoszyckiej policji podkreśla, że wszelkie informacje mogą być kluczowe w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

Wypadkiem żyją mieszkańcy wsi Skitno i okolic, wielu z nich jest zaniepokojonych, że droga po remoncie stała się niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Tragiczne wydarzenie z poniedziałku pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, nie tylko dla kierowców, ale i dla pieszych i osób korzystających z innych środków transportu.

W tej tragicznej sytuacji najważniejsze są teraz dalsze ustalenia, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności wypadku. Ostateczne wnioski będą mogły być sformułowane dopiero po zakończeniu prowadzonego śledztwa.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Henry
4 października 2023 07:56

Daleko nam do europy. Daleko do kultury i przejawów zdrowego rozsądku. Często biegam tą trasą. Ofiarę tego wypadku, młodą, wysportowaną, radosną dziewczynę widzialem tam często. Asfalt jest równy, okolica piękna, więc chętnie uczęszczana przez rowerzystów, biegaczy i spacerowiczów ale kierowcy aut, a tym bardziej motocykli zachowują się tam jak wariaci. Rozpędzają się ile przysłowiowa fabryka dała i mają w nosie innych uczestników drogi. W przydrożnych rowach co i rusz natykam się na martwą zwierzynę potrąconą przez szybkich i wściekłych . Nie wiem czy kierowca audi pędził na zabicie ale mogę się domyślać, że tak było. Gdyby Oliwia była moją córką,… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia