fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Interwencje na drogach powiatu iławskiego: mężczyzna bez prawa jazdy za niepłacenie alimentów i kobieta, która potrąciła rowerzystę.

IławaInterwencje na drogach powiatu iławskiego: mężczyzna bez prawa jazdy za niepłacenie alimentów...

Nieodpowiedzialne zachowanie na drogach to codzienność, z którą policjanci powiatu iławskiego muszą się zmierzyć na co dzień. Brawura, zbyt duża prędkość i niezastosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to główne przyczyny zatrzymań przez policję, które miały miejsce również podczas minionej doby.

reklama

W czwartek, 28 września 2023 r., tuż po południu, w Biskupiczkach funkcjonariusze interweniowali wobec kierującego oplem. Mężczyzna, pomimo obowiązującego w terenie zabudowanym ograniczeniu do 50 km/h, pędził z prędkością 68 km/h. Sprawa jednak nie zakończyła się tylko na tym przewinieniu. Podczas weryfikacji danych 34-letniego mężczyzny okazało się, że ma on zatrzymane prawo jazdy. Powodem było uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz swoich dzieci.

Czarny czwartek dla dilerów w Olsztynie? Policja dokonuje serii zatrzymań

Tego dnia doszło również do kolejnego poważnego zdarzenia drogowego. Przed godziną 18:00 w Lubawie 45-letnia kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna jadący na rowerze został potrącony i z obrażeniami ciała przewieziony do najbliższego szpitala.

reklama

Takie zdarzenia są przypomnieniem dla wszystkich, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieodpowiedzialne zachowanie na drogach może mieć tragiczne skutki.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej znaleziony podczas grzybobrania w gminie Morąg
Oszustwo „na członka rodziny” – mieszkaniec Olsztyna stracił tysiące złotych przez fałszywe wiadomości na komunikatorze