2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Mężczyzna znalazł portfel, zrobił zakupy i teraz odpowie przed sądem

IławaMężczyzna znalazł portfel, zrobił zakupy i teraz odpowie przed sądem

Człowiek ma w zwyczaju korzystać z okazji. Czasami jednak niektóre z nich mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Przykładem tego może być niedawna sytuacja, która miała miejsce w Iławie. Jeden z  mieszkańców miasta po znalezieniu portfela podjął decyzję, którą naruszył prawo i przyprawił o stres pokrzywdzonego.

reklama

W Iławie 37-letni mężczyzna znalazł portfel wraz z dokumentami oraz kartą do bankomatu. Zamiast oddać znalezisko właścicielowi, wybrał się na zakupy. Jak się później okazało, zdarzenie to nie tylko naruszyło prywatność pokrzywdzonego, ale również spowodowało wiele poważnych konsekwencji dla nieuczciwego znalazcy.

Informacja o kradzieży została zgłoszona do iławskiej policji przez pokrzywdzonego. Zgłaszający sprawę mężczyzna poinformował, że nieznajomy sprawca przywłaszczył sobie jego portfel wraz z kartą do bankomatu. Wkrótce po zgłoszeniu okazało się, że ktoś już skorzystał z karty, kupując coś w jednym z miejscowych sklepów.

reklama

Policja rozpoczęła śledztwo i wkrótce potem zatrzymała 37-latka. Przyznał się on do popełnionego czynu, a po analizie zgromadzonego materiału dowodowego postawiono mu zarzuty. Według Kodeksu karnego człowiek, który niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, może zostać surowo ukarany, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja w Iławie może służyć jako przypomnienie, że błędne decyzje związane ze złudzeniem łatwego zysku, niosą ze sobą poważne konsekwencje. Co więcej, mogą także wpłynąć negatywnie na życie innych ludzi.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia