2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nietrzeźwy kierowca forda sprawcą kolizji drogowej – czeka go proces sądowy

MrągowoNietrzeźwy kierowca forda sprawcą kolizji drogowej – czeka go proces sądowy

Kolejny dzień i ponowne zdarzenie z udziałem kierowcy pod wpływem alkoholu. Prowadzący pojazd marki Ford, nie zachowując należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od innego samochodu, doprowadził do zderzenia.

reklama

W poniedziałek (25.09.2023 r.), około godziny 15:30, policja z Mrągowa została skierowana na na ulicę Olsztyńską, gdzie doszło do kolizji drogowej. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od będącego przed nim samochodu marki Lexus, co doprowadziło do uderzenia w tył lexusa.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Całe zdarzenie mogło skończyć się na standardowej procedurze, gdyby nie dodatkowy fakt, który wyszedł na jaw w trakcie interwencji. Okazało się, że kierujący fordem był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

reklama

Nietrzeźwy 36-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku drogowego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości stanie przed sądem.

Policja przypomina, że bezpieczna jazda nie zależy tylko od przepisów, ale także od postawy i odpowiedzialności każdego kierowcy. Jazda pod wpływem alkoholu jest nie tylko nielegalna, ale naraża również na ryzyko życie i zdrowie kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego.

reklama

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia