fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzystka przewożąca hulajnogę w centrum weekendowych incydentów drogowych

IławaNietrzeźwi kierowcy i rowerzystka przewożąca hulajnogę w centrum weekendowych incydentów drogowych

Każde zdarzenie drogowe to zazwyczaj suma różnych okoliczności, których w dużej mierze można by uniknąć. Niestety, wciąż na drogach dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, a nie wszyscy stosują się do podstawowych zasad poruszania się. Stały monitoring dróg i kierowców przez policję ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

reklama

Podczas codziennych kontroli funkcjonariusze odnotowali kilka drogowych incydentów. Jedno z nich miało miejsce w Iławie w piątek, około godziny 10:00. 39-letnia kobieta jadąca na rowerze i przewożąca na nim hulajnogę wjechała na przejście dla pieszych. Prawidłowo jadący kierowca forda zatrzymał się, pozwalając jej zjechać z przejścia. Gdy ruszył do przodu, usłyszał trzask – okazało się, że hulajnoga spadła z roweru. Kobieta zażądała odszkodowania za hulajnogę, twierdząc, że zawinił był kierowca. Zdaniem policji przewinienie leżało po stronie kobiety.

54-latek aresztowany za okrutne znęcanie się nad zwierzęciem

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 16:00 w gminie Iława. Policjanci zatrzymali mężczyznę na motorowerze. 38-latek miał w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu.

reklama

Tego samego dnia, około godziny 19:00, mężczyzna kierujący chryslerem potrącił pieszą na oznakowanym przejściu, a następnie oddalił się z miejsca wypadku. Kobieta, która odniosła poważne obrażenia ciała, trafiła do szpitala. Mężczyzna, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, został złapany po informacji świadków. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na naszych drogach jest priorytetem i apeluje o ostrożność, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Trening z policyjnym instruktorem: kandydaci do policji doskonalili swoje umiejętności przed testem sprawności fizycznej

Groźne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 530: kierowca stracił panowanie nad pojazdem