-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Mieszkańcy mają dość pijaków przy ulicy Kołobrzeskiej

OlsztynMieszkańcy mają dość pijaków przy ulicy Kołobrzeskiej

Lokatorzy bloków przy ulicy Kołobrzeskiej w Olsztynie interweniowali w ratuszu w sprawie klientów sklepu z alkoholem. „Załatwiają potrzeby fizjologiczne pod naszymi oknami”.

reklama

Do olsztyńskiego magistratu wpłynęła petycja mieszkańców bloków przy ulicy Kołobrzeskiej. Nie podoba im się sąsiedztwo sklepu z alkoholem.

Petycja w sprawie sklepu z alkoholem

„W imieniu mieszkańców bloków przy ulicy Kołobrzeskiej 24, 26, 28 oraz ulicy Dworcowej 20 zwracamy się z prośbą o interwencję Pana Przewodniczącego w sprawie dotyczącej funkcjonowania sklepu (…) mieszczącego się przy ul. Kołobrzeskiej 30. W sklepie tym notorycznie sprzedawany jest alkohol osobom nietrzeźwym, który spożywany jest również w obrębie sklepu i pod naszymi blokami. Zwracaliśmy się z tym problemem do Spółdzielni” – napisali mieszkańcy.

reklama

Wcześniej zgłaszali problem Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”, jednak ta – mimo tego, że to właśnie jej pracownicy codziennie rano sprzątają po nocnych libacjach teren wokół sklepu i bloków – nie widzi problemu.

Lokatorzy żądają wypowiedzenia sklepowi umowy najmu i cofnięcia zgody na sprzedaż alkoholu w tym lokalu.

reklama

Sprzedaż alkoholu nietrzeźwym, awantury i bijatyki

Autorzy petycji zarzucają sklepowi sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym, co prowadzi do awantur i agresywnych zachowań ze strony tych osób. Nie czują się bezpiecznie.

– Nasze dzieci codziennie widzą pijących alkohol, przeklinających i załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne pod sklepem, pod naszymi oknami. Ludzie starsi boją się przechodzić obok spożywających napoje wyskokowe, którzy zaczepiają, a nawet potrafią być agresywni. Zdarza się. że pod sklepem dochodzi do awantur i bijatyk – mówią świadkowie.

Można cofnąć koncesję na sprzedaż alkoholu

Mieszkańcy swoją petycję skierowali do przewodniczącego rady miasta Roberta Szewczyka, który złożył wniosek o ”sprawdzenie, czy nastąpiły przesłanki do cofnięcia zezwolenia sprzedaży alkoholu w przypadku punktu mieszczącego się w Olsztynie przy ulicy Kołobrzeskiej 30, wskazanego przez mieszkańców Olsztyna, zamieszkałych przy ulicach Kołobrzeskiej 24, 26, 28 i Dworcowej 20”.

Pozwolenie na sprzedaż alkoholu można cofnąć w kilku przypadkach.

– To sprzedaż alkoholu nietrzeźwym i powtarzające się skargi mieszkańców. Trzeba przyjrzeć się tej sprawie, bo wynika, że sąsiedztwo sklepu przy ulicy Kołobrzeskiej jest źródłem codziennych problemów. Sprzedaży alkoholu się nie zapobiegnie, ale powinna ona być prowadzona w sposób kontrolowany – powiedział „Gazecie Wyborczej” Robert Szewczyk.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zyta
25 września 2023 09:21

Patrole osiedlowe i lać po pijackich mordach, i dzwonić na straż wiejską za coś pieniądze biorą. Niestety dworcowa i okolice to jedna wielka melina pijacka . A POLICJI zero każdy zna ten problem ale nic z tym nie robią

Polecane
Ogłoszenia