1 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Poszukiwani przez sąd zostali odnalezieni i zatrzymani przez policję

IławaPoszukiwani przez sąd zostali odnalezieni i zatrzymani przez policję

Policjanci niemal codziennie zatrzymują poszukiwane osoby, na których ciążą zasądzone kary pozbawienia wolności. Tylko nieliczni dobrowolnie zgłaszają się na policję. Osoby, które zostały prawomocnie skazane, a które uchylają się od odbycia kary, muszą spodziewać się, że ich odnalezienie przez służby jest kwestą czasu.

reklama

Do jednej z takich akcji doszło 21 września 2023 roku, gdy policjant z suskiego komisariatu zatrzymał 34-latka, który był poszukiwany za uporczywe nękanie swojej żony. Po zatrzymaniu i przesłuchaniu mieszkaniec gminy Susz został zwolniony do domu.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzięki dzielnicowemu z tej samej jednostki, który po długich poszukiwaniach zatrzymał 37-latkę. Kobieta miała do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 62 dni za jazdę pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu została natychmiast przetransportowana do więzienia.

reklama

W podobny sposób policjanci z iławskiej prewencji zatrzymali 20-latka, który miał zasądzoną karę więzienia. Mężczyzna został natychmiast przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne 30 dni

Podobny przypadek dotyczył 37-latka, który był  poszukiwany przez sąd za nieuregulowanie zaległej grzywny, która została zamieniona na 25 dni aresztu. Funkcjonariusze po otrzymaniu odpowiedniego zarządzenia, udali się do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna natychmiast opłacił  swój dług i został zwolniony do domu.

reklama

Do ciekawego zdarzenia doszło w Kisielicach, gdzie do tamtejszej policji zgłosił się 50-letni mężczyzna. Tam poinformował funkcjonariuszy, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę. Po zweryfikowaniu informacji, okazało się, że zaległość jest już uregulowana.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia