fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zatrzymani na drodze: jeden bez uprawnień, drugi pijany z dożywotnim zakazem siadania za kółkiem

IławaZatrzymani na drodze: jeden bez uprawnień, drugi pijany z dożywotnim zakazem siadania...

Mimo licznych apeli i ostrzeżeń nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę swojego pojazdu, mimo że są nietrzeźwi lub są bez uprawnień do prowadzenia auta. W piątek (21.09.2023 r.), po godzinie 16:00, podczas pomiaru prędkości w Chełmżycy funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem.

reklama

Po sprawdzeniu mężczyzny, okazało się, że 30-latek kierował samochodem pomimo, że nie posiadał prawnych uprawnień do tego. Co więcej, z ustaleń policjantów wynikało, że to nie było jego jedyne przewinienie – samochód, którym się poruszał, nie spełniał warunków technicznych, by mógł być dopuszczony do jazdy.

Po godzinie 17:00 patrol policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym, tym razem w gminie Iława. Na miejscu zastali 73-letniego kierowcę, który nie tylko zapomniał o zapięciu pasów, ale także o tym, że miał nałożony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna próbował tłumaczyć swoje zachowanie. Twierdził, że wypił wcześniej tylko dwa piwa, ale musiał samochodem dotrzeć z domu na swoje pole, aby sprowadzić krowy z łąki.

reklama
Weekend na drogach Olsztyna: kolizje, mandaty i zatrzymanie kierowcy bez uprawnień

Obaj mężczyźni będą teraz musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie orzeka także karę pieniężną w wysokości co najmniej 5 tys. zł dla osoby, która po raz pierwszy jest przyłapana na takim czynie. Gdy ktoś powtarza to wykroczenie – kwota rośnie do co najmniej 10 tys. zł.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Próbował naciągnąć firmę ubezpieczeniową – 36-latek stanie przed sądem

Weekend na drogach Olsztyna: kolizje, mandaty i zatrzymanie kierowcy bez uprawnień