2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kiedy warto udać się do adwokata? 10 sytuacji, w których profesjonalna pomoc prawna jest niezbędna

Materiał partneraKiedy warto udać się do adwokata? 10 sytuacji, w których profesjonalna pomoc...

Znajomość prawa przydaje się nie tylko w momencie, gdy dochodzi do poważnych zmian w życiu. Może okazać się niezbędna w wielu sytuacjach życiowych. Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii adwokackiej? Kto oferuje profesjonalne porady prawne? Co daje konsultacja z doświadczonym prawnikiem? Podpowiadamy.

reklama

Kiedy pomoc prawna jest niezbędna?

Konsultacja z prawnikiem bywa niezwykle przydatna w codziennych sytuacjach. Z usług specjalisty często korzystają osoby, które nie mogą sobie poradzić z bieżącymi sprawami. Pomoc prawna przydaje się w rozmaitych sytuacjach. Może być nieoceniona w sprawach, które znajdą swój finał w sądzie. Doradztwo i profesjonalna pomoc adwokata daje wsparcie na wielu poziomach. Doświadczony specjalista jest w stanie przygotować i skompletować potrzebne dokumenty oraz wydać opinię prawną. Może też reprezentować klienta w sądzie, w tym zapewnić wsparcie na dalszych etapach postępowania.

10 potencjalnych sytuacji wymagających konsultacji prawnej

 • Rozwód lub separacja – w tym przypadku znaczenie ma szybkie i bezstresowe załatwienie sprawy. Skorzystanie z usług kancelarii prawnej niesie ze sobą szereg korzyści. Może znacznie przyspieszyć proces rozwodowy. Małżonkowie mogą też starać się o orzeczenie separacji. Jeśli między nimi nastąpił trwały oraz zupełny rozkład życia pożycia, mają możliwość wnioskowania o rozwód.

  reklama
 • Alimenty – obowiązek alimentacyjny spoczywa zarówno na rodzicach nieletnich, jak i pełnoletnich dzieci. Świadczenie z tego tytułu może być przyznane nawet w ciągu kilkunastu dni. Alimenty na dorosłe dziecko przysługuje w sytuacji, gdy podopieczny kontynuuje naukę, np. na studiach dziennych lub wieczorowych i nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie.

 • Sprawy karne – indywidualna pomoc prawna może się przydać również w przypadku postępowania wykonawczego. Bywa nieceniona w momencie przygotowywania i sporządzania pism procesowych, apelacji czy kasacji. Pomoc prawna w tym zakresie dotyczy także wznowienia postępowania karnego i skonstruowanie wniosku o ułaskawienie.

  reklama
 • Wypadki i odszkodowania – konsultacja z prawnikiem może okazać się pomocna również w sprawach powypadkowych. Z porady prawnej warto skorzystać np. po stracie bliskiej osoby, która zginęła w wypadku drogowym. Sprawa o odszkodowanie może ciągnąć się latami. Aby tego uniknąć, wskazane jest skorzystanie z pomocy prawnej.

 • Spór o majątek – coraz więcej osób korzysta z usług kancelarii prawnych w sytuacji, gdy chce dochodzić praw do spadku lub z pewnych względów zrzeka się praw do niego. W takim przypadku przyda się również konsultacja z prawnikiem.

 • Problemy z pracodawcą – pomoc prawna jest nieoceniona podczas ubiegania się o zobowiązanie finansowe, którego nie opłacił dłużnik. Przede wszystkim chodzi o sądowe dochodzenie wierzytelności od dłużnika.

 • Zakładanie własnej firmy – pomoc prawna jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom osób, które zamierzają otworzyć własny biznes. Przydaje się nie tylko w przypadku zakładania spółki cywilnej, jawnej czy z o.o., ale też jednoosobowej działalności gospodarczej.

 • Adopcja – konsultacja z prawnikiem jest również przydatna w sprawach związanych z procedurami adopcyjnymi. To proces długotrwały, który wymaga złożenia odpowiedniego wniosku.

 • Ochrona praw autorskich – kancelarie prawne wspierają klientów również w kwestiach związanych z twórczością. Specjalizują się w sporządzaniu opinii oraz ekspertyz, dzięki którym mogą zweryfikować naruszenie praw osób trzecich.

 • Testamenty i planowanie sukcesji – spadkobiercy przysługuje prawo do odwołania części lub całości postanowień zawartych w dokumencie prawnym.

Kiedy skorzystać z usług kancelarii adwokackiej?

Oferta jest dedykowana osobom, które chcą zasięgnąć porady na temat prawa spadkowego, rodzinnego, karnego czy gospodarczego. We wszystkich wspomnianych zakresach może pomóc np. Kancelaria Adwokacka Łukasz Domański Warszawa Śródmieście. Do tego typu miejsca warto się udać zwłaszcza w przypadku postępowania o stwierdzenie spadku, wydziedziczenia, alimentów czy wnioskowania o orzeczenia rozwodu.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia