fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Policja z Iławy zatrzymała trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

IławaPolicja z Iławy zatrzymała trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

W powiecie iławskim w ciągu zaledwie kilku dni policja zatrzymała trzy osoby, które ukrywały się przed sądem.  Jedna z osób zdecydowała się na natychmiastową zapłatę zaległej grzywny, dwie pozostałe zostały przewiezione do zakładu karnego.

reklama

We wtorek (19.09.2023 r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie w ramach swoich czynności służbowych ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 46-latka. Po przybyciu na miejsce aresztowali przebywającego tam mężczyznę, a następnie przewieźli do więzienia, gdzie spędzi nawet 7 miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi.

Szukana od dłuższego czasu 72-latka została zatrzymana w środę (20.09.2023 r.) w swoim miejscu zamieszkania. Kobieta, która miała trafić do zakładu karnego na 2 dni z powodu niezapłaconej grzywny, podjęła decyzję o natychmiastowym uregulowaniu zaległego długu i dzięki temu odzyskała wolność.

reklama
Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany na gorącym uczynku

Wśród zatrzymanych znalazł się także 23-latek, którego policjanci z wydziału kryminalnego namierzyli w jednej z miejscowości w gminie Iława. Młody mężczyzna znany wcześniej policji z powodu posiadania narkotyków został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał 6-miesięczną karę.

Policjanci podczas czynności zatrzymali także poszukiwanego listem gończym 27-latka. Wcześniej funkcjonariusze od dłuższego czasu starali się ustalić miejsce pobytu mężczyzny, pytając o niego rodzinę i znajomych. Gdy dowiedzieli się, gdzie mężczyzna może przebywać, natychmiast ruszyli do akcji. Młodzieniec spędzi najbliższe 182 dni za kratkami za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

reklama

Policja po raz kolejny podkreśla, że uporczywe ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości nie przynosi korzyści i apeluje do osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat miejsc pobytu poszukiwanych o powiadomienie odpowiednich służb lub zgłoszenie tej informacji pod numerem alarmowym 112. Anonimowość jest gwarantowana.

Szczęśliwy finał poszukiwań: 65-letnia mieszkanka gminy Stawiguda odnaleziona

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Mężczyzna z Iławy znęcał się nad żoną: 53-latek został zatrzymany przez policję

Szczęśliwy finał poszukiwań: 65-letnia mieszkanka gminy Stawiguda odnaleziona