22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Kobieta z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymana po wypadku w Muntowie

MrągowoKobieta z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymana po wypadku w Muntowie

Mrągowscy funkcjonariusze ruchu drogowego w poniedziałek, 18.09.2023 r., zostali wezwani do zdarzenia w miejscowości Muntowo. Kobieta za kierownicą suzuki, wchodząc w łuk drogi, straciła panowanie nad pojazdem. Następnie zjechała na prawą stronę jezdni, uszkadzając bariery ochronne i wjechała do rowu.

reklama

Funkcjonariusze nie zastali na miejscu osoby, która kierowała pojazdem. Ze wstępnych informacji ustalili, że kierująca suzuki kobieta oddaliła się z miejsca wypadku, zostawiając swój zniszczony pojazd. Jeszcze w trakcie prowadzonych czynności kobieta w towarzystwie męża wróciła na miejsce. Policjanci od razu wyczuli od kobiety zapach alkoholu.

54-latka tłumaczyła policjantom, że pod wpływem stresu związanego z wypadkiem wróciła do domu i napiła się alkoholu dla uspokojenia. Policjanci, postępując zgodnie z obowiązującymi procedurami, sprawdzili jej stan trzeźwości. Wynik był jednoznaczny: badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w organizmie kobiety.

reklama

Policja na podstawie badań wyjaśni, czy kobieta kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. Już wstępne ustalenia wykazały, że kobieta nie powinna nawet zasiąść za kierownicą. Okazało się, że 54-latka była miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obecnie trwają intensywne prace nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane