fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Szkolenie na temat etyki zawodowej i zagrożenia korupcją dla policjantów w Mrągowie

MrągowoSzkolenie na temat etyki zawodowej i zagrożenia korupcją dla policjantów w Mrągowie

We wtorek (19 września 2023 r.) w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie odbyło się szkolenie dotyczące etyki zawodowej policjanta oraz kultury uczciwości i zagrożenia korupcją w policji. Szkolenie zorganizowane zostało przez funkcjonariuszy olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Działania te są częścią lokalnego programu doskonalenia zawodowego policjantów z Warmii i Mazur.

reklama

Na sali zgromadziło się wielu policjantów z Mrągowa, Mikołajek, Piecek. Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim zagadnień etycznych w służbie mundurowej oraz omawiała problem korupcji. Szkolenie podzielone zostało na dwa kluczowe bloki tematyczne.

Pierwszym z nich zajęła się Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie ds. Ochrony Praw Człowieka – nadkomisarz Dorota Rak. Funkcjonariuszka omówiła zasady etyki zawodowej, w tym również obowiązek równego traktowania w policji pod kątem płci. Podczas prezentacji skupiła się na konsekwencjach łamania reguł.  Zaprezentowane zostały działania w zakresie zapobiegania mobbingowi, dyskryminacji i konfliktów wewnątrz jednostki.

reklama
Naucz się bezpieczeństwa w ruchu drogowym: niecodzienna lekcja dla uczniów orzyskiej podstawówki

Drugi blok tematyczny poprowadził komisarz Radosław Rząp z wydziału kadr i szkolenia olsztyńskiej komendy policji, ekspert ds. etyki zawodowej. Policjant skupił się na temacie: „Kultura uczciwości i zagrożenia korupcją w policji”. Podczas swojego wystąpienia podkreślał wagę etycznego kontaktu z osobami niepełnosprawnymi, a także rolę doradcy ds. etyki zawodowej w przeciwdziałaniu korupcji.

Podobne szkolenia obejmą swoim zasięgiem wszystkie jednostki policji w województwie warmińsko-mazurskim i potrwają do grudnia 2023 roku.

reklama

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Mężczyzna z Iławy znęcał się nad żoną: 53-latek został zatrzymany przez policję

Olsztyn: 75-latka nie dała się nabrać oszustom i uniknęła straty prawdziwej fortuny