fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bezpieczeństwo na drogach Olsztyna: weekendowy bilans zdarzeń

OlsztynBezpieczeństwo na drogach Olsztyna: weekendowy bilans zdarzeń

Podczas minionego weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego policjanci interweniowali po dwóch wypadkach drogowych oraz 24 kolizjach. Dodatkowo mundurowi ukarali kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

reklama

W niedzielę, 17 września 2023 roku, doszło do wypadku samochodowego na jednym ze skrzyżowań, na terenie gminy Dywity. Według wstępnych ustaleń 40-letni kierujący bmw, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa audi, którym kierował 28-latek. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem potwierdziło trzeźwość uczestników zdarzenia. W związku ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym prowadzącemu bmw zostało zatrzymane prawo jazdy.

Podczas weekendu policjanci w samym Olsztynie zatrzymali trzech kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. W piątek, 15 września, 39-latek jadący suzuki na ul. Sielskiej przekroczył prędkość o 54 km/h. Natomiast w sobotę, 16 września, na ul. Żurawiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierowcę volkswagena, który jechał 94 km/h oraz 32-latkę za kierownicą mercedesa jadącą 92 km/h. Kierowcy obu aut znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

reklama
Schował narkotyki w plastrach miodu. Czeka go sprawa w sądzie

Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 1,5 tys. zł. Na ich konta trafiło także po 13 punktów karnych, a policja zatrzymała im prawa jazdy.

Miejsce zdarzenia drogowego
Miejsce zdarzenia drogowego

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Jak policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Mrągowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego