fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nietrzeźwi wciąż plagą na drogach – policja w ciągu dwóch dni zatrzymała kilku pijanych kierowców

IławaNietrzeźwi wciąż plagą na drogach – policja w ciągu dwóch dni zatrzymała...

Policjanci nie ustają w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, a także decydują się na jazdę, pomimo że wcześniej spożyli alkohol. Funkcjonariusze nieustannie apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów, przypominając, że życie i zdrowie są najcenniejsze.

reklama

W Iławie 15 września 2023 roku policjanci zatrzymali kierowcę audi. Jak się okazało 26-latek miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za ten lekkomyślny krok stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia, po godzinie 15.00 policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który nie utrzymując bezpiecznej odległości, uderzył w mercedesa. Okazało się,  że mieszkaniec Iławy również miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i trafił do policyjnej celi.

reklama

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Sampławie tuż po godzinie 22.00. Kierujący renaultem przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Co więcej, 27-latek nie miał uprawnień do prowadzenia aut, a na jego koncie figurował sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kobieta przekroczyła prędkość o 41 km/h: straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem

Następnego dnia, 16 maja 2023 roku, o godzinie 5.00 rano 24-letni kierowca, prowadząc auto, uderzył w drzewo. Policjanci ustalili, że zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, ale za swoje wykroczenie został ukarany mandatem.

reklama

Tego samego dnia w Jędrychowie kierowca mercedesa przemieszczał się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. 44-latek stracił prawo jazdy. Został na niego nałożony mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Otrzymał także 13 punktów karnych.

Policja bywa bezwzględna również dla nieodpowiedzialnych rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. Mieszkaniec gminy Susz, 24-latek, został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. W Lubawie natomiast został zatrzymany mężczyzna, który zasłabł na hulajnodze elektrycznej. Przyczyną niedyspozycji także było ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Młodzi mieszkańcy Górowa Iławeckiego zatrzymani za posiadanie narkotyków. Po czynnościach zwolnieni

W sobotę, 17 września 2023 roku, na terenie gminy Iława młody mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W konsekwencji auto wywróciło się na dach. Na szczęście nic poważnego się nie stało, a kierujący pojazdem 23-latek został ukarany mandatem.

Zatrzymani kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że łamiąc przepisy, stawiają na szali nie tylko swoje życie, ale także niewinnych uczestników ruchu. Policja przestrzega i apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Młodzi mieszkańcy Górowa Iławeckiego zatrzymani za posiadanie narkotyków. Po czynnościach zwolnieni

Kobieta przekroczyła prędkość o 41 km/h: straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem