14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Zmiana organizacji ruchu na S16 pod Olsztynem. Mapa

OlsztynZmiana organizacji ruchu na S16 pod Olsztynem. Mapa

W przyszłym tygodniu na S16 zostanie zamknięta jezdnia prowadząca w kierunku Ostródy na odcinku między Wójtowem a węzłem Olsztyn.

reklama

„Deformacja nawierzchni”

Na odcinku około 100 metrów pomiędzy węzłem Olsztyn a Wójtowem, po ponad trzech latach użytkowania drogi, pojawiły się „deformacje nawierzchni”, wpływające na komfort jazdy. Wykryto je podczas rutynowych badań diagnostycznych.

– Podczas rutynowych badań diagnostycznych stwierdziliśmy przekroczenie dopuszczalnych odstępstw od normy dla równości warstwy ścieralnej oraz pogorszenie odwodnienia nawierzchni. Stwierdzone nierówności podłużne i poprzeczne, dla których wartość dopuszczalna to 4 mm, nie spełniają wymagań dla nowo budowanych nawierzchni dróg klasy S – powiedziała cytowana przez „Wyborczą Olsztyn” przedstawicielka olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Katarzyna Kozłowska.

reklama

Zmiana organizacji ruchu na S16

W związku z koniecznością napraw – trzeba będzie sfrezować warstwy ścieralną i wiążącą i ułożyć nowe warstwy nawierzchni – na odcinku około 800 metrów pomiędzy Wójtowem a węzłem Olsztyn zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia prowadząca w kierunku Ostródy. Ruch samochodowy będzie się odbywał w obie strony jezdnią w kierunku Mrągowa.

Prace potrwają od poniedziałku 18 września do piątku 22 września i zostaną wykonane na koszt wykonawcy, w ramach napraw gwarancyjnych.

Katarzyna Kozłowska apeluje o zachowanie ostrożności.

reklama

– Odtworzone zostanie oznakowanie poziome grubowarstwowe. Zakończenie prac poprawkowych planowane jest w piątek 22 września, o ile w robotach bitumicznych nie przeszkodzą warunki atmosferyczne. Kierowców prosimy o ostrożność i stosowanie się do obowiązującego podczas robót oznakowania.

Zmiana organizacji ruchu na S16 pod Olsztynem. Mapa ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: GDDKiA

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
18 września 2023 12:40

Drogę zamknęli i nic nie robią

Polecane
Ogłoszenia