fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmiana organizacji ruchu na S16 pod Olsztynem. Mapa

OlsztynZmiana organizacji ruchu na S16 pod Olsztynem. Mapa

W przyszłym tygodniu na S16 zostanie zamknięta jezdnia prowadząca w kierunku Ostródy na odcinku między Wójtowem a węzłem Olsztyn.

reklama

„Deformacja nawierzchni”

Na odcinku około 100 metrów pomiędzy węzłem Olsztyn a Wójtowem, po ponad trzech latach użytkowania drogi, pojawiły się „deformacje nawierzchni”, wpływające na komfort jazdy. Wykryto je podczas rutynowych badań diagnostycznych.

– Podczas rutynowych badań diagnostycznych stwierdziliśmy przekroczenie dopuszczalnych odstępstw od normy dla równości warstwy ścieralnej oraz pogorszenie odwodnienia nawierzchni. Stwierdzone nierówności podłużne i poprzeczne, dla których wartość dopuszczalna to 4 mm, nie spełniają wymagań dla nowo budowanych nawierzchni dróg klasy S – powiedziała cytowana przez „Wyborczą Olsztyn” przedstawicielka olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Katarzyna Kozłowska.

reklama
W środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

Zmiana organizacji ruchu na S16

W związku z koniecznością napraw – trzeba będzie sfrezować warstwy ścieralną i wiążącą i ułożyć nowe warstwy nawierzchni – na odcinku około 800 metrów pomiędzy Wójtowem a węzłem Olsztyn zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia prowadząca w kierunku Ostródy. Ruch samochodowy będzie się odbywał w obie strony jezdnią w kierunku Mrągowa.

Prace potrwają od poniedziałku 18 września do piątku 22 września i zostaną wykonane na koszt wykonawcy, w ramach napraw gwarancyjnych.

reklama

Katarzyna Kozłowska apeluje o zachowanie ostrożności.

– Odtworzone zostanie oznakowanie poziome grubowarstwowe. Zakończenie prac poprawkowych planowane jest w piątek 22 września, o ile w robotach bitumicznych nie przeszkodzą warunki atmosferyczne. Kierowców prosimy o ostrożność i stosowanie się do obowiązującego podczas robót oznakowania.

Kiedy zakończy się budowa kluczowego ronda? Urząd podał termin
Zmiana organizacji ruchu na S16 pod Olsztynem. Mapa ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: GDDKiA

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
18 września 2023 12:40

Drogę zamknęli i nic nie robią

Polecane
Ogłoszenia

W środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Pstrowskiego