fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Więcej zieleni na ul. Mickiewicza

OlsztynWięcej zieleni na ul. Mickiewicza

W centrum Olsztyna realizowane są kolejne nasadzenia. Tym razem miejska przestrzeń zazieleni się w okolicach ul. Mickiewicza.

reklama

Chcemy więcej roślin i miejsc do siedzenia – to często powtarzane przez olsztynian postulaty. Propozycje nie pozostają bez odpowiedzi. Właśnie zmienia się kolejny fragment ścisłego Śródmieścia – podkreślają urzędnicy ratusza. – Już w poprzednim i na początku tego roku zajęliśmy się zielenią przy ul. Kajki, Dąbrowszczaków oraz w pobliżu pl. Pułaskiego. Teraz kontynuujemy prace związane z nasadzeniami.

Zmieni się niemal zupełnie pozbawiony zieleni fragment ul. Mickiewicza między Dąbrowszczaków a pl. Konsulatu Polskiego. Powstaje tam kilka enklaw roślinności, na kształt tych, jakie już są przy ul. Dąbrowszczaków. Będą ławki, drzewa – 12 lip – krzewy i byliny, które oddzielą te miejsca od jezdni.

reklama

Sporo obaw było w związku z podziemnymi sieciami przebiegającymi w pobliżu – przyznaje miejska ogrodnik, Tekla Żurkowska. – Zdecydowaliśmy o zastosowaniu tzw. ekranów korzeniowych. To wytrzymała folia, która nie podda się korzeniom i skutecznie odseparuje je od np. rur. W przypadku przebudowy sieci nie będzie niebezpieczeństwa, że uszkodzony zostanie system korzeniowy posadzonych drzew.

Koszt prac, które mają skończyć się w październiku, to około 50 tys. złotych.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jak zwykle kwiatek do korzucha
2 października 2015 12:17

a może Beton zabierze się za chodniki…

Polecane
Ogłoszenia