fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Uroczystość nadania Chorągwi Wojska Polskiego żołnierzom 2 Batalionu Czołgów w Ostródzie

OstródaUroczystość nadania Chorągwi Wojska Polskiego żołnierzom 2 Batalionu Czołgów w Ostródzie

Na placu przed Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość nadania Chorągwi Wojska Polskiego żołnierzom 2 Batalionu Czołgów w Ostródzie. Ceremonię zaszczycił swoją obecnością I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie podinspektor Krzysztof Bilicki.

reklama

W piątek, 15 września 2023 roku, odbył się rytuał nałożenia na barki żołnierzy 2 Batalionu Czołgów w Ostródzie Chorągwi Wojska Polskiego. Jest to symbol męstwa, siły oraz honoru żołnierza Wojska Polskiego.

Na uroczystości przybyli przedstawiciele władz szczebla centralnego i samorządowego. Obecni byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, które pracują z wojskiem na co dzień.

reklama

Komendę Powiatową Policji w Ostródzie reprezentował podinspektor Krzysztof Bilicki. Wręczył on gratulacje dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk dyplomowanemu Tomaszowi Biedziakowi. Wyrazem uznania i szacunku dla dowódcy uhonorowanego batalionu ppłk Norberta Garbacza był pamiątkowy list gratulacyjny.

Tytoniowy przestępca zatrzymany. Jego działania przyniosły duże straty

Pełna historycznego znaczenia ceremonia nadania Chorągwi Wojska Polskiego dostarczyła emocji zarówno obecnym, jak i obserwującym wydarzenie z daleka. Uroczystość pokazała także, jak społeczeństwo ceni naszych żołnierzy i jak ważnym elementem naszej tożsamości jest szacunek dla tradycji wojskowych.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Bohaterska interwencja olsztyńskiego policjanta po służbie: uratował życie 39-latka

Weekend na drogach powiatu Ostródy: bez wypadków, ale z licznych kolizjami i wykroczeniami
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji