fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Rekrutacja do policji – co musisz wiedzieć i jak się przygotować?

MrągowoRekrutacja do policji – co musisz wiedzieć i jak się przygotować?

Jeśli pragniesz pracy, która oferuje stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu, a jednocześnie jest pełna wyzwań, to policja może być miejscem dla ciebie. Rekrutacja trwa przez cały rok – w każdym momencie możesz złożyć dokumenty w komendzie.

reklama

Policja to służba dla ambitnych i odpowiedzialnych ludzi, którzy nie boją się trudnych sytuacji. To zawód, który ma bardzo szeroki zakres działań, jak np.: obowiązki biurowe, dochodzenia w sprawach kryminalnych czy działania terenowe. Fakt, że można w sposób bezpośredni poprawić bezpieczeństwo obywateli, często jest największą motywacją.

Aby zostać policjantem, kandydat musi posiadać polskie obywatelstwo oraz nieposzlakowaną opinię, powinien też mieć co najmniej średnie wykształcenie, mieć zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych oraz potrafić zachować tajemnice zgodnie z wymogami o ochronie informacji niejawnych.

reklama
Intensywny weekend dla giżyckich policjantów: wypadki, nietrzeźwi rowerzyści i łamiący przepisy kierowcy na celowniku

Korzyści wynikających z podjęcia służby w policji jest wiele. Przede wszystkim jest to stabilne, satysfakcjonujące zatrudnienie, które wiąże się z dobrymi zarobkami – kursant w wieku do 26 lat, który odbywa szkolenie zawodowe podstawowe otrzymuje 3790 złotych netto, a po jego ukończeniu wynagrodzenie wzrasta do 4855 złotych netto.

Policja oferuje swoim pracownikom także dodatkowe bonusy pieniężne, takie jak: nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe. Za 25 lat służby policjanci uzyskują prawa emerytalne. Innymi zaletami pracy w policji jest możliwość doskonalenia zawodowego oraz perspektywa uzyskania stopnia oficerskiego dla osób z wyższym wykształceniem.

reklama

Rekrutacja do policji to proces, który składa się z wielu etapów, w tym m.in.: testu wiedzy i sprawności fizycznej, badań psychologicznych, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej.

Tragiczny weekend na warmińsko-mazurskich wodach: utonięcie 10-latka i liczne interwencje policji

Jeżeli jesteś zainteresowany służbą, nie zwlekaj – zgłoś się do najbliższej komendy i sprawdź, czy potrafisz sprostać wymaganiom, które policja stawia przed kandydatami. Poznaj swoje możliwości i stań do służby obywatelom. Policja czeka na ciebie.

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Tragiczny weekend na warmińsko-mazurskich wodach: utonięcie 10-latka i liczne interwencje policji

Intensywny weekend dla giżyckich policjantów: wypadki, nietrzeźwi rowerzyści i łamiący przepisy kierowcy na celowniku
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji