5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Rekrutacja do policji – co musisz wiedzieć i jak się przygotować?

MrągowoRekrutacja do policji – co musisz wiedzieć i jak się przygotować?

Jeśli pragniesz pracy, która oferuje stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu, a jednocześnie jest pełna wyzwań, to policja może być miejscem dla ciebie. Rekrutacja trwa przez cały rok – w każdym momencie możesz złożyć dokumenty w komendzie.

reklama

Policja to służba dla ambitnych i odpowiedzialnych ludzi, którzy nie boją się trudnych sytuacji. To zawód, który ma bardzo szeroki zakres działań, jak np.: obowiązki biurowe, dochodzenia w sprawach kryminalnych czy działania terenowe. Fakt, że można w sposób bezpośredni poprawić bezpieczeństwo obywateli, często jest największą motywacją.

Aby zostać policjantem, kandydat musi posiadać polskie obywatelstwo oraz nieposzlakowaną opinię, powinien też mieć co najmniej średnie wykształcenie, mieć zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych oraz potrafić zachować tajemnice zgodnie z wymogami o ochronie informacji niejawnych.

reklama

Korzyści wynikających z podjęcia służby w policji jest wiele. Przede wszystkim jest to stabilne, satysfakcjonujące zatrudnienie, które wiąże się z dobrymi zarobkami – kursant w wieku do 26 lat, który odbywa szkolenie zawodowe podstawowe otrzymuje 3790 złotych netto, a po jego ukończeniu wynagrodzenie wzrasta do 4855 złotych netto.

Policja oferuje swoim pracownikom także dodatkowe bonusy pieniężne, takie jak: nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe. Za 25 lat służby policjanci uzyskują prawa emerytalne. Innymi zaletami pracy w policji jest możliwość doskonalenia zawodowego oraz perspektywa uzyskania stopnia oficerskiego dla osób z wyższym wykształceniem.

Rekrutacja do policji to proces, który składa się z wielu etapów, w tym m.in.: testu wiedzy i sprawności fizycznej, badań psychologicznych, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej.

reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany służbą, nie zwlekaj – zgłoś się do najbliższej komendy i sprawdź, czy potrafisz sprostać wymaganiom, które policja stawia przed kandydatami. Poznaj swoje możliwości i stań do służby obywatelom. Policja czeka na ciebie.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia