25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Konsekwencje zaniedbań technicznych: uszkodzona naczepa ciężarówki zatrzymana przez policję w Olsztynie

OlsztynKonsekwencje zaniedbań technicznych: uszkodzona naczepa ciężarówki zatrzymana przez policję w Olsztynie

W niechlubnym gronie kierowców, którzy zignorowali stan techniczny swego pojazdu, znalazł się pewien 34-latek. Mężczyzna prowadził pojazd marki DAF, którego przyczepa była w wyraźnie opłakanym stanie. 

reklama

W czwartek, 14 września 2023 r., funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na drodze krajowej nr 16, w pobliżu miejscowości Ruszajmy zwrócili uwagę na pojazd, który wydawał się nie do końca sprawny. Kontrola funkcjonariuszy wykazała, że na jednej z osi nie działały hamulce, a niektóre opony były kompletnie zużyte. Ponadto, naczepa nie była odpowiednio oznakowana, a jeden z reflektorów był uszkodzony.

Policjanci postanowili zatrzymać dowód rejestracyjny ciężarówki. Stan techniczny pojazdu był na tyle zły, że wydano decyzję o zakazie dalszej jazdy. Policjanci sporządzili również stosowną dokumentację do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Również sam 34-latek został ukarany mandatami. Nieodpowiedzialny właściciel firmy także poniesie konsekwencje i będzie musiał liczyć się ze sporą grzywną za dopuszczenie ciężarówki do jazdy.

reklama

Przegląd, choć bywa uciążliwy i kosztowny, może ocalić życie oraz zdrowie nasze i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto bagatelizować stanu technicznego swojego pojazdu. W przeciwnym razie możemy liczyć się z mandatami, a nawet z utratą prawa do użytkowania pojazdu.

źródło: KMP Olsztyn

Zdjęcie przedstawia pojazd ciężarowy na parkingu.
Zdjęcie przedstawia część pojazdu ciężarowego na parkingu.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane