27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Nocny włamywacz zatrzymany przez policję: mężczyzna usłyszał cztery zarzuty

IławaNocny włamywacz zatrzymany przez policję: mężczyzna usłyszał cztery zarzuty

Policja w Iławie dzięki skutecznemu działaniu zatrzymała w nocy z 12 na 13 września 2023 roku 18-latka. Młody mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć na 4 zarzuty związane z kradzieżą i włamaniem.

reklama

Pierwsze włamanie miało miejsce do sklepu spożywczego, gdzie sprawca, wyważając szybę drzwi, dostał się do wnętrza. Nie zdążył niczego zabrać – uruchomiony alarm skutecznie wystraszył włamywacza. Jednak jeszcze tej samej nocy dokonał włamania do budki gastronomicznej, skąd zabrał pieniądze. Zawiadomione służby zabezpieczyły ślady w obu miejscach przestępstwa.

Jeszcze tej samej nocy 18-latek włamał się do altanek działkowych, skąd zabrał między innymi: lornetkę, piłę oraz baterię.

reklama

Praca policjantów wydziału kryminalnego doprowadziła do szybkiego ustalenia danych przestępcy. Wykorzystali oni informacje zebrane na miejscu zdarzeń oraz zeznania świadków. Po kilku godzinach od zgłoszenia 18-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nagranie z zatrzymania włamywacza można obejrzeć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia