fbpx
22 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Operacja „GIMBUS”, czyli jak olsztyńska policja dba o bezpieczeństwo dzieci podróżujących do szkoły

OlsztynOperacja „GIMBUS”, czyli jak olsztyńska policja dba o bezpieczeństwo dzieci podróżujących do...

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we wtorkowy poranek przeprowadzili kontrole bezpieczeństwa przewozów szkolnych. Był to element akcji „GIMBUS”, która miała na celu sprawdzenie stanu technicznego autobusów i samochodów dowożących dzieci do szkoły. Skontrolowano również samych kierowców. Szczególnie zwracano uwagę na sposób, w jaki przewożeni są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Kontrole odbywały się na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

reklama

Celem tej akcji było sprawdzenie bezpieczeństwa dzieci szkolnej, które codziennie dojeżdżają do szkół i wracają do domów, korzystając zarówno z transportu zorganizowanego, czyli z popularnych „gimbusów”, jak i z przewozu prywatnego. Kontrolowane były zarówno autobusy szkolne, jak i rodzice oraz opiekunowie, którzy sami przewożą dzieci.

Policjanci interesowali się nie tylko stanem technicznym pojazdów, ale i zużyciem bieżnika opon, oświetleniem oraz trzeźwością kierowców. Sprawdzali także odpowiednie uprawnienia kierowców do przewozu dzieci, a także to, czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa.

reklama
Kolizja na drodze D51. Samochód ląduje w rowie, na miejscu interweniują służby

Podczas kontroli okazało się, że jeden z autobusów marki Mercedes nie posiadał wymaganego oznakowania, stan techniczny nie spełniał norm, a ogumienie było mocno zużyte. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a na kierowcę nałożono kilka mandatów karnych.

Podczas całej akcji funkcjonariusze przypominali również o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły. Wszystko to zostało zorganizowane w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

"Moja Komenda" - nowa aplikacja mobilna MSWiA i Policji to przewodnik po jednostkach w całej Polsce

Kolejny sukces olsztyńskiej policji: narkotyki zabezpieczone