fbpx
10 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwie interwencje w jednym dniu: nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję

OlsztynDwie interwencje w jednym dniu: nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję

W ostatnim czasie, dzięki odpowiedzialnej postawie przypadkowych osób, doszło do dwóch przypadków zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Obydwa zdarzenia pokazują, jak ważne jest, by zwracać uwagę na nietypowe zachowania innych uczestników ruchu drogowego. 

reklama

We wtorek, 12 września 2023 roku, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który poruszał się po drodze między Kieźlinami a Olsztynem. Mężczyzna został zatrzymany przez innych uczestników ruchu drogowego. Patrol policyjny przysłany na miejsce zatrzymał 65-letniego mieszkańca Olsztyna, który nie był w stanie kontynuować dalszej jazdy.

Przypadkowe osoby zaniepokoiła niewłaściwa i chaotyczna jazda kierującego samochodem marki Suzuki. Mężczyzna zatrzymał się przed jednym ze sklepów, gdzie świadkowie zabrali mu kluczyki i wezwali policję. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenie: kierujący miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

reklama
Niebezpiecznie na drogach: nietrzeźwy kierowca i kolizja przez nieprawidłowe wymijanie

65-latek oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania wszelkiego typu pojazdami oraz wysoka grzywna.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny jadącego rowerem w Olsztynku. Rowerzysta również poruszał się w sposób, który zaniepokoił przypadkowych świadków. Okazało się, że 36-latek miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Policja sporządziła dokumentację na jego temat, która trafi do sądu.

reklama

Osoby, które zawiadomiły policję o nietrzeźwych uczestnikach ruchu drogowego, wykazały się wzorowym obywatelskim zaangażowaniem. Jest to dowód na to, że społeczeństwo nie toleruje pijanych kierowców.

Policja przypomina, że osobie, która w stanie nietrzeźwym kieruje pojazdem nienależącym do kategorii mechanicznej, może grozić mandat karny w wysokości 2500 zł. Natomiast kierowca, który prowadzi po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), może być ukarany mandatem do 1000 zł. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego jest priorytetem.

Sezon wakacyjny - apel policji: Prędkość zabija, przestrzegaj ograniczeń!

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Niebezpiecznie na drogach: nietrzeźwy kierowca i kolizja przez nieprawidłowe wymijanie

Kary dla kibiców za użycie pirotechniki na meczu piłkarskim