23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Kary dla kibiców za użycie pirotechniki na meczu piłkarskim

OstródaKary dla kibiców za użycie pirotechniki na meczu piłkarskim

Podczas niedzielnego meczu na ostródzkim boisku dwóch miłośników futbolu zdecydowało się na ryzykowny sposób pokazania wsparcia dla swojego klubu. W trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy Sokołem Ostróda a Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie złamali zakaz i odpalili race.

reklama

W niedzielę 10 września 2023 roku dwóch dwudziestoparolatków, próbując uatrakcyjnić sportowe widowisko, odpaliło na trybunach race. Aby utrudnić swoją identyfikację, zmienili ubrania i próbowali schować się pod flagą klubu. Jednak ich działania szybko zostały dostrzeżone.

Na miejscu obecni byli policjanci, którzy szybko zareagowali na incydent. Młodzi mężczyźni za niedozwolone działania zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł każdy. Niedzielny mecz nie był klasyfikowany jako impreza masowa, co mogłoby spowodować poważniejsze konsekwencje dla ukaranych.

reklama

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych na tego typu wydarzenia zabrania się wnoszenia: broni, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Raca jest zaliczana do wyrobów pirotechnicznych. Dlatego posiadanie jej podczas imprezy sportowej może podlegać karze ograniczenia lub pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia