fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Kary dla kibiców za użycie pirotechniki na meczu piłkarskim

OstródaKary dla kibiców za użycie pirotechniki na meczu piłkarskim

Podczas niedzielnego meczu na ostródzkim boisku dwóch miłośników futbolu zdecydowało się na ryzykowny sposób pokazania wsparcia dla swojego klubu. W trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy Sokołem Ostróda a Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie złamali zakaz i odpalili race.

reklama

W niedzielę 10 września 2023 roku dwóch dwudziestoparolatków, próbując uatrakcyjnić sportowe widowisko, odpaliło na trybunach race. Aby utrudnić swoją identyfikację, zmienili ubrania i próbowali schować się pod flagą klubu. Jednak ich działania szybko zostały dostrzeżone.

Na miejscu obecni byli policjanci, którzy szybko zareagowali na incydent. Młodzi mężczyźni za niedozwolone działania zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł każdy. Niedzielny mecz nie był klasyfikowany jako impreza masowa, co mogłoby spowodować poważniejsze konsekwencje dla ukaranych.

reklama
Wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych na tego typu wydarzenia zabrania się wnoszenia: broni, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Raca jest zaliczana do wyrobów pirotechnicznych. Dlatego posiadanie jej podczas imprezy sportowej może podlegać karze ograniczenia lub pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Giżycki awanturnik z marihuaną. Policja rozwiała nieporozumienia

Szkolenie z zakresu samoobrony dla personelu medycznego: odpowiedź na rosnącą agresję
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?