21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Karetka i samochód osobowy zderzyły się czołowo. Poszkodowana kobieta w zaawansowanej ciąży

IławaKaretka i samochód osobowy zderzyły się czołowo. Poszkodowana kobieta w zaawansowanej ciąży

Około godziny 7:30 rano na prostym odcinku drogi, zaledwie 200 metrów przed skrzyżowaniem z drogą do Dziarn, doszło do poważnego wypadku. Czołowo zderzyły się karetka pogotowia i samochód osobowy. Informacje wskazują na to, że są poszkodowani. Na miejscu trwa interwencja służb, a droga została zablokowana.

reklama

Więcej zdjęć na stronie infoilawa.pl

Zbieramy informacje na miejscu

O zdarzeniu szczegółowo opowiedział nam mł. bryg. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Jak się okazało, karetka jechała alarmowo od strony Lubawy. Rutkowski relacjonuje, że jeden z samochodów jadących na przeciwległym pasie zahamował. Drugie auto, jadące tuż za nim, zareagowało wyjeżdżając na pas karetki, co doprowadziło do zderzenia.

reklama

Stan poszkodowanych

Karetka wypadku nie wyszła bez uszczerbku – pojazd wylądował w rowie, z poważnie uszkodzonym przodem. Na szczęście, ratownikom medycznym nic się nie stało. Kierowca karetki został jednak zabrany na badania.

Samochodem osobowym podróżowały cztery osoby: kobieta w zaawansowanej ciąży, mężczyzna oraz dwoje dzieci. Wszyscy byli przytomni i z drobnymi otarciami, ale zostali przewiezieni do szpitala na dokładniejsze badania.

Droga wciąż zablokowana

Do chwili obecnej droga pozostaje zamknięta. Służby pracują nad jej odblokowaniem i ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia. Nie mamy jeszcze informacji, kiedy ruch zostanie przywrócony.

reklama

Władze i służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i omijanie tego fragmentu drogi, jeśli to możliwe. Nadal zbierane są informacje, które pomogą ustalić dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Więcej zdjęć na stronie infoilawa.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane