fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

41-latek groził rodzinie: prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze

Iława41-latek groził rodzinie: prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze

Mieszkaniec naszego miasta, 41-letni mężczyzna, został objęty specjalnymi środkami zapobiegawczymi przez prokuratora. Jest to konsekwencja gróźb, które kierował pod adresem swojej rodziny. Mimo iż formalnie wciąż jest wolnym człowiekiem, zastosowane środki prawne nakładają na zatrzymanego ścisłe ograniczenia.

reklama

Po tym jak do prokuratury trafiły informacje o niepokojącym zachowaniu 41-latka, podjęto decyzję o zastosowaniu wobec niego specyficznych środków zapobiegawczych. Przede wszystkim mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Oznacza to, że będzie on regularnie kontrolowany przez funkcjonariuszy policji, którzy będą sprawdzać, czy przestrzega nałożonych na niego obostrzeń.

Ograniczenie praw 41-latka

Do najważniejszych obostrzeń, które nałożono na mężczyznę należy nakaz informowania o planowanym wyjeździe oraz terminie powrotu. Te dodatkowe ograniczenia mają umożliwić większą kontrolę nad jego działaniami. Ponadto ma on zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych – ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa jego rodzinie.

reklama
Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego: akcja Road Safety Days dotarła do szkół i przedszkoli w powiecie iławskim

Przymusowa abstynencja

Innym ważnym elementem są środki zapobiegawcze, które mają na celu powstrzymanie 41-latka od spożywania alkoholu. Są one zazwyczaj stosowane w sytuacjach, kiedy alkohol jest czynnikiem, który przyczynia się do agresywnego zachowania.

Podsumowując: mężczyzna pozostaje na wolności, ale pod ścisłym dozorem, ograniczonym kontakcie ze swoją rodziną oraz koniecznością utrzymania trzeźwości. Przypadek ten pokazuje, jak poważnie prokuratura traktuje doniesienia o groźbach skierowanych pod adresem najbliższych i jak poważne mogą być konsekwencje takiego zachowania.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Konflikt między nastolatkami przy olsztyńskiej galerii handlowej. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Konflikt między nastolatkami przy olsztyńskiej galerii handlowej. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji