fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Nieodpowiedzialni kierowcy na celowniku iławskiej policji

IławaNieodpowiedzialni kierowcy na celowniku iławskiej policji

W środę, 6 września 2023 roku, na terenie powiatu iławskiego doszło do kilku wykroczeń. Kilka minut po godzinie 11:00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie zatrzymali 32-letniego kierowcę samochodu marki Seat.

reklama

Powodem interwencji było używanie przez kierującego telefonu komórkowego podczas jazdy bez wymaganego zestawu głośnomówiącego. Nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa. Najpoważniejszym jednak przewinieniem zatrzymanego był brak uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Brak prawka i niesprawne oświetlenie

Do kolejnej interwencji policji doszło na terenie miasta Susz. Kierujący osobowym oplem został zatrzymany przez funkcjonariuszy za niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Niestety, nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci po sprawdzeniu danych kierowcy w systemie ustalili, że kierujący oplem również nie miał prawa jazdy.

reklama
Wypadki, kolizje i łamanie prawa: burzliwy weekend na drogach Olsztyna

Przekroczenie prędkości kosztowne w skutkach

Zupełnie innego wykroczenia dopuścił się kierowca auta marki Volkswagen zatrzymany w Biskupiczkach. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 104 km/h w terenie zabudowanym. Za złamanie przepisów ograniczenia szybkości 33-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, musiał zapłacić mandat w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiło aż 13 punktów karnych.

Nieodpowiedzialni kierowcy doświadczyli na własnej skórze, jak surowe konsekwencje niesie za sobą lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Lekkomyślne zachowanie na drodze zawsze podlega surowym konsekwencjom prawnym, co powinno być przestrogą dla wszystkich kierowców.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Letnie miesiące w powiecie mrągowskim: ponad 2200 interwencji policji, 11 wypadków drogowych i 16 nietrzeźwych kierowców

Wypadki, kolizje i łamanie prawa: burzliwy weekend na drogach Olsztyna
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?