fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niebezpieczny incydent na jeziorze Ukiel. 57-latek motorówką wpłynął na brzeg

OlsztynNiebezpieczny incydent na jeziorze Ukiel. 57-latek motorówką wpłynął na brzeg

Incydent na jeziorze Ukiel w miejscowości Łupstych zaniepokoił lokalną społeczność. Komenda Miejska Policji w Olsztynie w piątek otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu, w którym uczestniczyła motorówka.

reklama

Co się wydarzyło?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni mężczyzna siedzący za sterami motorówki z nieustalonych jak dotąd przyczyn wpłynął na brzeg jeziora z dużą prędkością. Został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Mężczyzna miał wymagane uprawnienia do kierowania tego typu jednostką pływającą.

Badania na obecność alkoholu

W celu ustalenia stanu trzeźwości 57-latka, policja pobrała od niego krew do badań. Jeśli badania wykażą, że mężczyzna prowadził motorówkę będąc pod wpływem alkoholu, grożą mu surowe konsekwencje prawne.

reklama

Konsekwencje prawne

Pływanie łodzią motorową pod działaniem alkoholu jest surowo zabronione i podlega karom. Jeśli stężenie alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila, jest to wykroczenie. Natomiast stężenie powyżej 0,5 promila klasyfikowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ciągnik rolniczy przygniótł jadącego nim 12-latka

Na chwilę obecną trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Policja apeluje do wszystkich świadków incydentu o kontakt i współpracę w ustaleniu faktów.

reklama

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Niebezpieczny wypadek. 28-latka i jej syn w szpitalu

Wypadek na DK 16 w Wójtowie: cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala