16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Tytoniowy przestępca zatrzymany. Jego działania przyniosły duże straty

SzczytnoTytoniowy przestępca zatrzymany. Jego działania przyniosły duże straty

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie doprowadzili do zatrzymania 51-letniego mieszkańca powiatu szczycieńskiego. Powodem był nielegalny przewóz ponad 106 kg krajanki tytoniowej bez odpowiednich polskich znaków akcyzy.

reklama

Takie działanie przyczyniło się do potencjalnej straty dla Skarbu Państwa, wynoszącej ponad 121 tys. zł.

Jak doszło do zatrzymania?

Akcja miała miejsce w piątek, 25 sierpnia 2023 r., kiedy to funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą dokonali kontroli pojazdu marki Skoda. Wewnątrz samochodu znajdowali się dwaj pasażerowie oraz 51-letni kierowca — mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Mężczyzna szybko przyznał, że nie posiada odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu. Dalsza kontrola doprowadziła do odkrycia 7 wypchanych worków jutowych w bagażniku. Zawierały one krajankę tytoniową, o której jak twierdził 51-latek, pasażerowie nie mieli pojęcia.

reklama

Skutki zatrzymania

Po zatrzymaniu kierowcy oraz zabezpieczeniu nielegalnej krajanki 51-latek został przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Funkcjonariusze przesłuchali pasażerów. Następnego dnia, 26 sierpnia, mężczyzna został oficjalnie oskarżony o przewóz wyrobów akcyzowych bez wymaganych znaków akcyzy. Działanie to miało przynieść Skarbowi Państwa 121 tys. zł straty. Sprawa jest teraz w rękach policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a ostateczne decyzje podejmie sąd.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jojtek
30 sierpnia 2023 14:46

tam w rządzie kradną i kombinują więcej i na większą skalę,płotkę złapali bucha cha, dlaczego ten bogu winny patafian z torunia nie siedzi jeszcze się pytam? kurw…. chory kraj i ludzie

nic tylko
30 sierpnia 2023 12:02

czapa

Polecane
Ogłoszenia