fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja apeluje: jak rozpoznać i gdzie zgłaszać fałszywe banknoty

MrągowoPolicja apeluje: jak rozpoznać i gdzie zgłaszać fałszywe banknoty

Wejherowska policja wspólnie z przedstawicielami samorządu lokalnego przygotowali się do nadchodzących uroczystości poświęconych 100-leciu Niepodległości Polski. Zarówno służby mundurowe, jak i wolontariusze i mieszkańcy, zaangażowali się w organizację uroczystości, by uczcić ten wyjątkowy jubileusz w sposób bezpieczny i odpowiedni do znaczenia tej rocznicy.

reklama

Celem tych uroczystości jest faktycznie upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez uczczenie tych, którzy walczą poprzez te lata o suwerenność naszego kraju. Planowane jest wiele różnych wydarzeń, które mają na celu zarówno przypomnienie o wielkiej walce, jak i celebrowanie wolności, jaką mamy dzisiaj.

Przygotowania do obchodów

Wejherowska policja spotkała się z samorządem lokalnym wraz z wolontariuszami i mieszkańcami, by omówić szczegóły i przygotować miejsce dla nadchodzących uroczystości. Podczas spotkań omawiano wszystko, począwszy od bezpieczeństwa, poprzez planowanie trasy marszu, po koordynację wolontariuszy. Obiecując ekipę, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas całego wydarzenia.

reklama
Iławska policja na tropie piratów drogowych: 12 interwencji, 2 zatrzymani za nadmierną prędkość, 1 ranny

Policja i lokalny samorząd współpracują

Wejherowska policja wyraziła swoją gotowość do zapewnienia bezpieczeństwa podczas uroczystości. Policjanci wystosowali komunikat, w którym stwierdzili, że będą “z radością” stali na straży praworządności i porządku podczas wydarzenia. Współpraca z lokalnym samorządem była kluczowa w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku.

Angażując lokalną społeczność

Wolontariusze i mieszkańcy także włączyli się w prace przygotowawcze do obchodów, pokazując, jak bardzo lokalna społeczność jest zaangażowana w uczczenie tej ważnej daty. Wszyscy oni pracują ramię w ramię z służbami mundurowymi i samorządem w celu zapewnienia, że obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski będą pamiętne i bezpieczne dla wszystkich uczestników.

reklama

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego: akcja Road Safety Days dotarła do szkół i przedszkoli w powiecie iławskim
Poszukiwani przez policję: trzech nie opłaciło grzywny, czwarty poszukiwany był listem gończym