fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sezon wakacyjny – apel policji: Prędkość zabija, przestrzegaj ograniczeń!

OstródaSezon wakacyjny - apel policji: Prędkość zabija, przestrzegaj ograniczeń!

Sezon wakacyjny niesie ze sobą wiele radości i relaksu, ale także stanowi wyzwanie dla kierowców. Szczególnie teraz, kiedy dobre warunki pogodowe zachęcają niektórych do zwiększania prędkości na drodze. To niepokojące, bo od lat nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

reklama

Jako rodzic, mąż, żona, dziecko, przyjaciel, kierowca – każdy z nas musi mieć świadomość, że bezpieczeństwo na drodze nie jest tylko rzeczą przypadku. Jednym z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo jest prędkość, którą się poruszamy.

Szybka jazda – główna przyczyna wypadków

Nie jest sekretem, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników, które prowadzą do wypadków drogowych. To nie tylko obciąża kierowcę dużą odpowiedzialnością, ale też naraża na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Pomimo licznych kampanii informacyjnych i edukacyjnych, niektóre osoby wciąż ignorują ograniczenia prędkości, nie zdając sobie sprawy z potencjalnego zagrożenia, jakie wiąże się z jazdą zbyt szybką.

reklama
Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem: jak skorzystać?

Apel Policji o rozsadek na drodze

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń prędkości, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Karanie za przekroczenie prędkości jest nie tylko elementem egzekwowania prawa, ale także narzędziem mającym na celu uświadomienie kierowcom konsekwencji ich działań. Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od naszej ostrożności i zdrowego rozsądku.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Letnie miesiące w powiecie mrągowskim: ponad 2200 interwencji policji, 11 wypadków drogowych i 16 nietrzeźwych kierowców
Sternik z 2,5 promilami alkoholu w organizmie terroryzował innych na Jeziorze Tałty. Okazało się, że jest poszukiwany przez sąd