2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Sezon wakacyjny. Policja apeluje: Nie daj się zwieść pogodzie, nie zwiększaj prędkości!

IławaSezon wakacyjny. Policja apeluje: Nie daj się zwieść pogodzie, nie zwiększaj prędkości!

Nadchodzi sezon wakacyjny, a przyjemna, letnia pogoda zachęca niektórych kierowców do przekraczania dozwolonej prędkości na drodze. Niestety, to niebezpieczne zachowanie jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wypadków drogowych, często o tragicznym skutku. Policja nawołuje do zachowania rozwagi i respektowania ograniczeń prędkości.

reklama

Podczas sezonu wakacyjnego wiele osób decyduje się na podróż samochodem, co zwiększa ruch na drogach. Lepiej jest dojechać trochę później, ale bezpiecznie, niż narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Martwe punkty w statystyce

Nadmierna prędkość, wprowadzana przez kierowców, jest jednym z głównych czynników powodujących wypadki drogowe. Z roku na rok, tę sama statystykę widzimy w policyjnych raportach. To nie jest tylko liczba – to ludzkie życia, które mogły być uratowane, gdyby ktoś zachował ostrożność na drodze.

reklama

Apel policji

W obliczu tej sytuacji, policja apeluje do kierowców, podkreślając konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości. Bez względu na warunki pogodowe, pamiętaj, że drogowa prędkość wymaga rozwagi i dostosowania do sytuacji na drodze. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia